alexa
Tribes Ascend
Tribes Ascend ilk olarak 1998 'de başlayan, Halo', Unreal Tournament ve Battlefield vb. gibi oyunlara ilham kaynağı olmuş devrimsel Star Siege Tribes serisinin son oyunudur. Daha önceki oyunlar Sierra tarafından dağıtıldı fahat daha sonra oyunun haklarını Hi-Rez Studio aldı ve ücretsiz olarak bu evrene kendi yorumları ile yayınladılar. Tribes Ascend için satin alacaginiz Tribes Gold'lari oyun Epin panelinden aktif edebilirsiniz.
281
Raider Sınıfı
Emre S.
21 Nisan 2015 19:40

Oyundaki en haşin atak sınıflarından birisi. Soldier gibi disk silahları yerine doğrudan bomba atan silahları vardır ve kimilerince en iyi duel sınıfıdır, iyi bir raider çok kan alır öyle böyle değil. 

Silahlar: Arx Buster başta gelir ve infiltrator'un jackal'ına benzer ancak bu onun aksine kendiliğinden patlar, menzili iyidir ve yine 3 yapışkan bomba atar. Grenade launcher xp ile açılır ve pek pahalı değildir, iç ortam ve bayrak üstü kaos yaratmak için oyundaki tartışmasız en harika silahtır. Plasma gun sonraları eklendi ama raider'ın görevlerine pek uymadığı için capture the flag modunda tercih edilmez genelde, disk yerine plasma topu atar, havada plasma ile vurması spinfusorların aksine bununla çocuk oyuncağıdır. 
İkincil silahları nj4 ile nj5b'dir, ikisi de otomatiktir ki duello esnasında raider'ın üstünlük kurması bu silahlara bağlıdır, birinin ateş oranı yüksek diğerinin düşük olup daha çok hasarlıdır. 

Belt item: EMP el bombası çok hasarın yanı sıra düşmanın enerjisini de yer bitirir, bunu yiyen tavşan gibi seke seke kaçar. Sonradan xp ile açılan whiteout ile cluster grenade vardır. Whiteout bildiğimiz flaş bombasıdır ve iç mekanlarda grenade launcher silahıyla kullandığınızda düşmanı maymuna çevirir. Cluster ise patlar ardına etrafa 2 tur daha yayılarak patlar ki yine kaos ve bayrak standı temizliği için şahanedir. 

Pack: Shield pack otomatik gelir, C tuşuna basarsanız kalkanı açar ve biri size başarılı bir vuruş indirdiyse sağlığınızdan hiçbir şey gitmez sadece enerjiniz azalır, enerji bittikten sonra sağlığınız gitmeye başlar ki bu kalkan paketi raider'ı medium görünümlü heavy gibi bir şey yapar. Jammer pack ise yine C tuşu ile çalışır, açınca grileşirsiniz turretler, sensorler sizi göremez bu sayede düşmanın dibine sokulmanız rahatlaşır, tespit edilmeniz zorlaşır. 

Perkler: Potential energy patlayıcılı hasar aldığınızda enerjinizi artırır (yine sağlığa hasar alırsınız) shield pack için harikadır. Patlayıcıları çok kullanacağınız için egocentric kendinizi patlatmamanız için harika bir seçimdir. Survivalist, safety third, looter, quick draw yine raider için harika perklerdir. 

Armor: 1200 civarı sağlığı upgrade ile 1300 civarı olur ve yine zırh upgrade'i ile enerji de artar bu sayede shield ve jammer pack daha verimli kullanılır. 

Görevler: Bayrak standı temizler, generator odasını basıp kaos yaratır bu sayede baya kalabalık bir grubu ciddi anlamda oyalar. Kendi üssünü savunur, Arx buster ile turretleri ve sensörleri temizler. 
 

Cevap bulunamadı.