alexa
Tribes Ascend
Tribes Ascend ilk olarak 1998 'de başlayan, Halo', Unreal Tournament ve Battlefield vb. gibi oyunlara ilham kaynağı olmuş devrimsel Star Siege Tribes serisinin son oyunudur. Daha önceki oyunlar Sierra tarafından dağıtıldı fahat daha sonra oyunun haklarını Hi-Rez Studio aldı ve ücretsiz olarak bu evrene kendi yorumları ile yayınladılar. Tribes Ascend için satin alacaginiz Tribes Gold'lari oyun Epin panelinden aktif edebilirsiniz.
430
Rehber-3
Emre S.
21 Nisan 2015 19:33

Oyunda betadayken 20 üzerinde sınıf vardı ve bunlar tam sürüme geçilmeden bir süre önce 9'a indirildi. Yine gerekli ekipman ve perkleri kuşanarak betadaki gibi fazlaca sınıf sahibi olabilirsiniz (custom loadout seçeneği sağolsun) Bu sayede sınıf altı sınıflar oluşturup varyasyonun dibine vurabilirsiniz ki bu gibi detaylar oynanabilirlik süresini muazzam artırmakta ve farklı tecrübeler sunmakta. 
Sınıflarımız kelle başı primary ve secondary olmak üzere 2'şer tane silah taşımaktalar. beş kuruş harcamadıysanız oyun size stok silahları verecektir, maç başına kazandığınız xp ile bu silahları upgrade edebilir, yeni perkler, belt itemlar, packler açabilirsiniz biraz uzun sürse de sınıflar için yeni silahlar açabilirsiniz. Diğer f2p oyunlarda olan paralı silahların çok güçlü olması durumu bu oyunda yok keza oyun tamamen competitive seviye için e-sports temelli hazırlandı hatta şu anda devam eden turnuvalar mevcut.. 
Oyuna başladığımızda size 3 sınıfı açık olarak verdiğini göreceksiniz ki bu sınıflar Pathfinder, Soldier ve Juggernaut. Yani bir zayıf, bir orta bir de şişko sınıf verecek.. Yine biriktirdiğiniz xp ile diğer tüm sınıfları 12 level gibi olunca açabilirsiniz. 

Oyun esnasında sesli komutlar çok önemli, öyle hepsini ezberlemeye gerek yok ama önemli bir kaç tanesini yazayım. V tuşu ile sesli komut penceresi ufak bir şekilde sağ altta açılır ve sırayla yönlendirerek dilediğiniz şeyi söyleyebilirsiniz (tonla komut var iletişim harika boyutta) 
VG ile başlayanlar genele söylenenlerdir ki rakip takım da duyar bunları. 

VGS'e basarsaız shazbot der ki oyunda işler kötü gittiğinde ettiğimiz küfürdür bu, diğer oyunlarda bile farkında olmadan VGS yapıyorum. 
VGTG ise "i am the greatest" 
VGTW "when will you learn?" bunu birini öldürdükten sonra söyleyebilirsiniz iyi sinir eder karşıdakini 
VGQ "quiet" eğer biri ses spamı yapacak olursa sus lan demiş olursunuz. 
VG ile başlayanlar bu şekilde genele söylenen ve çoğunlukla alaycı olan tauntlardır VGO var mesela oops.. 

Önemli komutlar ise takımınıza söyleyip koordinasyonu kurduğunuz komutlardır. En önemlileri şunlar. 

VAD- "distrupt the enemy defense" bunu bayrak kapıcı pathfinderımız söyler ki havyani bir savunma varsa onların dikkatinin başka yöne çekilmesini ister sizden, yalvarır yoksa hoşaf olacaktır. Bunu duyarsanız bayrak savunmasına oyalanmadan saldırın, kill almanız önemsiz sadece meşgul edin yeter. 
VFF- "i have the flag" eğer pathfinderımız rotasında son sürat geliyor ve düşman bayrak standının temiz olduğunu görürse bunu söyler, der ki bayrak bende hızlıyım sakın gelip llama şeklinde yürüyerek almayın (llama yapmayın çok küfür yersiniz, takımınıza da zarar verirsiniz) 
VAA- "attack" saldırı emri yani, VAR ise "reinforce the offence" kahveden adam toplamanın gavurcası 
VVH- "help" üssü savunurken düşman tecavüze mi yeltendi yardım iste, bayrağı kaptın üsse getirirken ölmek üzere misin hemen yardım iste, bunlar çok önemli 
VFT- "take the flag from me" bayrağı benden al beni kertecekler dersin, arkadaşın gelir sen de z tuşuna basıp bayrağı verirsin. 
VFG- "give me the flag" benim sağlığım iyi bayrağı bana ver 
VDC- "defend the flag carrier" bizim eleman düşman bayrağını getirirken onların eleman da bizimkini kapmışsa bizim bayrağı taşıyan elemanı koruyun diyoruz böyle durumlarda. 
VAC- "chase the enemy flag carrier" bizim bayrağı hacılayan elemanı govalatma emri, valilikten alınıyor 
VAF- "get the enemy flag" çok hayatidir. düşman bayrağını alın dersiniz çünkü düşman sizinkini kapmış kendi üssüne götürüp skor yapmak üzeredir, o götürmeden önce vaf dersiniz ve artık yürüyerek llama veya son sürat ne şekilde olursa acil kapma emri verirsiniz. 

Gördüğünüz gibi V voice, ikinci harf A ise atak ile alakalı komutlar, G ise genele yönelik dalga geçen laflar, F ise flag yani bayrak ile ilgili komutlar, D ise defans ile ilgili mesela VDB demek defend our base demek vs. 
Daha tonla komut var oynadıkça öğrenirsiniz ve efektif kullanırsınız. 

Şimdi sınıfları ve rollerini inceleyelim ki hepsinin görevi farklı olur, eğer görevinizden sapıp haritanın ortasında çarpışayım kill alayım derseniz takımınız 1 kişi eksik gibi oynar ve oyunu kaybedebilirsiniz 
Light, medium ve heavy sınıflarımızın altında 3'er tane farklı farklı görevleri olan sınıflarımız mevcut, onların da kendi içinde çeşitliliği derken varyasyon artıyor. Neyse açıklamaya geçelim. 

Cevap bulunamadı.