alexa
Tribes Ascend
Tribes Ascend ilk olarak 1998 'de başlayan, Halo', Unreal Tournament ve Battlefield vb. gibi oyunlara ilham kaynağı olmuş devrimsel Star Siege Tribes serisinin son oyunudur. Daha önceki oyunlar Sierra tarafından dağıtıldı fahat daha sonra oyunun haklarını Hi-Rez Studio aldı ve ücretsiz olarak bu evrene kendi yorumları ile yayınladılar. Tribes Ascend için satin alacaginiz Tribes Gold'lari oyun Epin panelinden aktif edebilirsiniz.
269
Soldier Sınıfı
Emre S.
21 Nisan 2015 19:37

Asker oğlu asker. Oyunu ilk yüklediğinizde otomatik olarak gelir. Benim favori sınıfımdır, hiç ses etmez her işi yapar. Oyundaki en dengeli ve en varyasyonlu sınıftır. Milletin infiltratordan, sentineldan, brute'tan ve raider'dan şikayet ettiğini görebilirsiniz çok güçlü deyip ağladıklarını görebilirsiniz ama delikanlı soldier kardeşimizde böyle bir durum yoktur. 

Silahlar: Assault Rifle ile Soldier Spinfusor birincil silahlarıdır. Soldier spinfusor xp ile açılır hatta nette kodları vardı promo onunla açmıştım, çabuk açılır zaten pahalı bir silah değildir. SF bildiğimiz disk silahı olup doğrudan vuruşta 900 hasarı tak diye yapıştırır, havada vurmanın keyfi ise hiçbir oyunda yoktur bundaki kadar ama ciddi yetenek ister tabi. Assault rifle ise otomatik tüfek olup mesafeli duellerde çok etkilidir. İkincil silahlar Thumper Dx ile Eagle pistoldür. Thumper temas halinde patlayıcılı ama diskler gibi doğrudan gitmek yerine inişe geçen bir projectile sahibidir. Pistol ise hitscan olup yaralı düşmanları indirmek için birebirdir. 

Belt item: frag grenade default olarak gelir ve etkilidir. Proximity grenade geç patlar ama düşman yanındaysa tık diye patlar, tutturabilirseniz düşmana yapışır ve bayrak savunmasında canavar gibidir. Anti personal bombası ise düşmana hasar verirken zırhlı turret, araç, generator gibi şeylere pek zarar vermez o yüzden duel için iyidir sadece. 

Pack: Energy pack beleş gelir hayvani olan enerjisini daha da artırır. Utility ise xp ile açılır 200 sağlık, ekstra bir tane belt item ve ekstra enerji verir leziz bi packtir. 

Perkler: Rage kovalamaca için birebir ve bu perk enerjinizi çok hızlı doldurur. Egocentric kendinizi disk ile felan hızlandıracağınız zaman alacağınız hasarı düşürür ki hız isteyenler için en önemli perktir. Safety third, duruma göre survivalist ile reach diğer tavsiye perklerdir. Ayrıca super heavy perki ile bayrak üstünde bekleyip size son sürat çarpan pathfinderların parçalanıp ölüşünü zevkle izleyebilirsiniz. 

Görevler: Oyunun en dengeli ve çeşitlilik vaadeden sınıfı olduğu için görevleri de boldur. INF ve SEN harici herkesin işini yapabilir. Hayvani enerjisi yükseklerden uçmasını ve hızlanmasını sağlar. 
Bayrak kapabilir, bayrak taşıyanı kovalayabilir, bizim pathfinder'a eskortluk edebilir, düşman dikkatini dağıtır, düşman üssüne saldırır, kendi üssünü savunur, bayrak üstündeki şişkonun görevini en az onun kadar iyi yapar, sabit duran noob'ları disk sniperlığıyla indirebilir. 

Sözün özü oyundaki en keyifli sınıftır ve raider'dan sonra en iyi duel sınıfıdır gerçi soldier'ın iyisi raider'ın iyisini maymuna çevirir ama neyse. Soldier abimizi seviniz, soldier ile ne yapsanız takımınıza faydanız dokunur o yüzden en sevilen sınıfların başında gelir. 

Cevap bulunamadı.