alexa
Uçan Ejder
Gerek geliştiricilik gerekse yayıncılık anlamında büyük başarılara imza atmış olan 337.com, Uçan Ejder ismi altında tamamen Türkçe diline çevirerek yayınladığı oyun ile birlikte hali hazırdaki yoğun talebin büyük bir kısmını karşılamış durumdadır. Uçan Ejder kuponlarini 337 Elex Web sitesi üzerinden Uçan Ejder E Pin Yükle butonunu kullanarak yükleyebilirsiniz.
180
Rehber olmanın şartları ve görevleri
Emre S.
10 Nisan 2015 13:13
1. Rehberlik Sorumlulukları
Oyun rehberi, oyundaki online rehberlik işinden sorumludur, oyuncuların sorularına yanıt verir, anında doğru yardımı sağlar ve oyun içeriği sıralamasının sağlanmasında GM'e yardımcı olur. Anlık olarak oyundaki uzulsüzlük, dolandırıcılık gibi davranışları engeller ve adil ve barışçıl bir oyun ortamı sağlar.
1.1. Acemi Rehberlik Çalışma Şartları:
1) Yeni oyun başladığı gün 8 saatten az olmayacak şekilde sürekli online olmayı ; oyun başlamadan önceki 3 gün için ise her bir ün 6 saatten az olmayacak şekilde online olmayı, oyun başlamadan bir hafta önce ise her gün için 5 saatten az olmayacak şekilde online olmayı sağlar.
2) Başlangıç anlatıcıları çok çeşitli yollardan geçmelidirler (dünya kanalları, o anki kanal, özel sohbet kanalıi forumlar vs kapsayan ama bunlarla sınırlı olmayan) , doğru ve etkil, cana yakın bir şekilde sabırlıca acemi oyuncuların sorularına yanıt verir, oyuncuların oyunu anlaması ve alışması için yardım eder.
3) Daha güncel bir içeriğin resmî olarak yayınlanması ve etkinliklerin, oyun yönteminin yeniden artırıllması değişik yollardan geçerek anlık bilgilendirme ve duyurulmaya ihtiyacı vardır; ve oyuncuların sorunlarına doğru cevaplar verilir, oyuncuların etkinliği arttırılır.
4) Oyun içerisindeki illegal işlemler, kurallara uymama ve aldatma hareketleri anında GM'ye iletilir ve böyle bir benzer olayın olması engellenir.
5) Şartsızca işbirliği yapar ve resmî etkinlikleri ve güncellemeleri destekler, GM'nin oyunculara rahatlık ve etkin oyun atmosferi sunmasına yardımcı olur.
6) Oyunu hiçbir şekilde kötülemez, resmî yorumlarla herhangi bir tutarsızlığa düşmez, oyuncularla herhangi bir çatışmaya girmez

1.2. Belirli Uygulama Yöntemleri
Dünya kanalında durmaksızın konuşma yapar, oyuncuların anlamadıkları sorunları çözer, oyun presedürleri ile alakalı(screenshot, oyuncunun adı ve bulunulan sistem olmalıdır) kendisinin sorumlu olduğu resmî yönetim ile iletişime geçer ve anlık olarak resmî yönetime geri bildirimlerde bulunur.
Not: ① Oyun içerisinde rehberin oyun adlarının her biri kırmızı renkle gösterilir, oyun içerisinde oyuncuların rehberlere soru sorması teşvik edilir, oyuncularla herhangi bir çatışma, kargaşaya girilmemesi hatırlanır, çok fazla bir olay varsa resmî yönetim ile iletişime geçilir.
② Dünya kanalında konuşma şekli, rehber tarafından oyun içerisinde belli olmayan bir zamanda (resmî yetkililer arka planda izlerler) büyük hoparlör ve küçük borazanlarla konuşurlar; belirli olan içerik şudur: Sevgili oyuncular, herkese merhaba! Ben X rehberim, oyunla ilgili herhangi bir sorunuz olursa bana sorabilirsiniz.
Rehberin oyunculara vermiş olduğu oyun fonksiyonlaru sorusu kesin değilse, rehber grubunda tartışılabilir ve cevabın doğruluğundan emin olunabilir.
Eğer ki yukarıdaki çalışma standartlarını karşılayamazsa, resmî yönetimin uyarı vererek rehberlik yetkisini geri almaya hakkı vardır.
Oyun içerisindeki aldatıcı davranışlara karşı (ucuz fiyata külçe altın satma, hesap satma gibi acemi oyuncuların kandırılması, bazı oyunların yeni başlangıcında trojan virüsü yollamak gibi) hemen rapor tutulacaktır (yönetim görevlileriyle iletişime geçilebilir), sohbet kanalının aktif kalması sağlanacaktır.
Her bir oyuncunun sorusuna detaylı çözümler üretilir ve zamanında yanıtlar verilir. Eğer ki oyuncunun BUG'ına biraz daha büyük etki getirecekse derhal yönetimdekilere rapor verilir; ama BUG'ın yönetimdekiler tarafından doğrulandığı fark edilirse ekstra ödüller kazanılabilir.

Online iken oyuncunun forumdaki sorularına cevap vermekle sorumludur. Gündüz çözülemeyen sorun, oyuncunun soru detayı bilgileri alındıktan sonra rehber grubunda yöneticilere iletilir. Akşam çözülemeyen bir soru olursa, oyuncunun tüm bilgileri alındıktan sonra düzene koyulur ve ertesi gün rehber grubunda yöneticilere iletilir.
Cevap bulunamadı.