alexa
Vindictus
Vindictus, gerek grafiksel yenilikleri gerekse hikayesinin derinliği ile dikkatleri üzerine çekiyor. Vindictus Nexon Cash satin alma isleminden sonra, Nexon ödeme sayfasinda Durmapay seçilerek aktif edilebilir.
227
Hikayesi
Emre S.
29 Mayıs 2015 12:51

- Efsane -


Hava kederle kaplı ve savaş hiç durulmuyor. Yağmurun yağmasına rağmen toprak hala çorak, sanki toprak o kadar çok kanla kaplanmış ki meyveler yeşermek bile istemiyor. Devasa yaratıklar her köşeden, mağra ve vadiden yaklaşıyor. Hayatta kalmak için insanlar birbiren yardım etmeli, kırık dökük barınaklarını güçlendirmeli ve köylerin etrafına büyük surlar döşemeliler. Bunlar önlemler onları artık ne kadar koruyacaksa...

Dış dünyada acaba neler oluyor ? Çok az insan biliyor bunu. Dahada azı bunu bilmek istiyor. İnsanlar artık zar zor bomboş bir günden diğerine geçebiliyor. Akıllarında da sadece tek bir düşünce : Efsane. Efsane artık tükenmek üzere. İnsanlar onu özlüyor ve bunun için dualar ediyor. İnanıyorlar ve umud ediyorlar ve inandıkları için biliyorlar.

Bir gün Erinn’e ulaşacaklar.

- Erinn, Cennet Toprakları -


Bu dünyada sadece ay var ve insan etlerini kemiklerinden ayırmak için dolaşan Fomorların ve yaratıkların bulunduğu çorak topraklar üzerinde parıldıyor. Ancak Erinn böyle değil, orada iki ay var. Eweca ve Lateka. İkiside tanrıların parıltısı ile parıldıyor. Orada ne kimse yaşlanıyor ne de hastalanıyor ve toprak zengin mahsüllerle kutsanmış durumda.

İşte bu Erinn, Efsane içerisinde geçen cennet toprak. Bu karanlık günlerde insanı hayata bağlayan toprak. İnsanlar çağlardır siyah kanatlı tanrıçalarının gelip onları kurtarmasını bekliyor.

Bekliyorlar, çünkü Efsane onlar için gerçek, öyle olmak zorunda, ellerindeki en son umut bu.

Cevap bulunamadı.