alexa
Warframe
Warframe ile Uzay oyunları yeniden şekillendi. Hazırmısın Tenno ? Bu ücretsiz uzay savaş oyununda Warframe Access paketini kap ve sende yerini al. Silah ya da kılıcını çek ve uzaydaki amansız mücadeleye katıl. Warframe Platinum, Warframe oyununda kullanilan para birimidir. Aldiginiz Warframe Platinumlari, Warframe Oyununda Epin sekmesine basarak kullanabilirsiniz.
224
Warframe (PC) (İnceleme) - İnceleme
Kubilay A.
6 Mayıs 2016 12:32

Free to Play oyunlar günümüz oyun sektöründe bildiğiniz gibi para makinasına dönmüş durumdalar. Verdikleri keyif her zaman için eksik kalırken firmaların kazandıkları paralar oldukça yüksek oluyor. Böyle bir dönemden geçen online oyuncuları iyi olarak adlandırabileceğimiz sınıfta yer alan bir oyun bekliyor: Warframe.
 


Genel olarak online oyun oynayan oyuncular sürekli bir şeylerden yakınırlar. Diğer oyuncuların çok fazla küfürlü konuştuğundan, oyun içerisindeki hatalardan ve bu hatalardan yararlanan diğer oyunculardan feryad eden kişiler daha çok co-op odaklı bir oyuna girerek rahata erişebilirler. Uzay temalı co-op bir oyun olan Warframe işte bu anlamda tıpkı bir ilaç gibi ayağınıza geliyor ve dediğim gibi ücretsiz olarak.

Warframe’i Free to Play oyunlarından ayıran diğer bir özelliği ise gerçek anlamda ücretsiz olması. Çoğu online oyunda parayı yatıran oyunu alır sistemi işliyor ve firmalar bu durumdan çok memnun olduğu için sistem her zaman için böyle işliyor. İşte bu durumdan muzdarip olanlarda farklı seçenekler arıyorlar kendilerine. Bu farklı seçeneklerden biri Warframe diyebilirim rahatlıkla. Oynadıktan sonra cidden zevk aldım ve tamamen ücretsiz bir şekilde oynanabilirliği olduğunu kavrayabildim.
 


Yeni nesil içinde çıkışını yapmış olan Warframe’in PlayStation 4 sürümünü de denemiştim. PC ile aynı kalitedeydi ve pek farklı bir tarafı yoktu. Sadece Dualshock 4 ile daha rahat oynanıyordu. Grafiksel açıdan PC ile pek bir farkını görememiştim ama yine de oynamanızı tavsiye ederim eğer iyi bir bilgisayara sahip değilseniz ve PlayStation 4’ünüz var ise.

Warframe’i sizlere en kısa şekilde şöyle açıklayabilirim: Mass Effect + Ninja Gaiden. Uzayda geçen maceramızda antik Tenno savaşçılarını kullanıyoruz. Bu karakterler oldukça rahat hareket edebiliyorlar ve silahın yanında kılıç da kullanabiliyorlar. Bu da onları birer ninja kılıyor denebilir. İşte bu yüzden bu iki oyunu bizlere anımsatıyor Warframe. Bu da güzel bir şey tabii ki. Her iki oyun da kendi alanlarında çok başarılı.

İsimsiz Üye
17 Mayıs 2016 23:24

Oyun çok güzel bnece bir deneyin derim :D 

enes k.
19 Mayıs 2016 09:52

bende beğendim güzel , grafikler felan.