alexa
Warframe
Warframe ile Uzay oyunları yeniden şekillendi. Hazırmısın Tenno ? Bu ücretsiz uzay savaş oyununda Warframe Access paketini kap ve sende yerini al. Silah ya da kılıcını çek ve uzaydaki amansız mücadeleye katıl. Warframe Platinum, Warframe oyununda kullanilan para birimidir. Aldiginiz Warframe Platinumlari, Warframe Oyununda Epin sekmesine basarak kullanabilirsiniz.
839
Yeni Başlayanlara Küçük Bir Rehber
Kubilay A.
10 Ocak 2015 11:51
Merhaba arkadaşlar Warframe oyununu 1 yıldır oynuyorum ve Türk serverine girdiğimde pek memnun kalmıyorum bu yüzden bu rehberi hazırlamaya karar verdim. 

Öncelikle sohbet kısmında ayrı bölmeler var bu bölmelerden Recruiting ve TRADE bölümünde konuşan hiç kimse yok bu bölümler çok önemlidir. English oynadığım için böyle yazdım türkçesi Toplama ve Trade di hatırlıyorsam her neyse Trade bölümünde çoğu itemi takas edebiliyoruz ama bir sınır var örneğin sadece Prime itemler ve Blueprintleri (BP) normal itemleri takas edemezsiniz MOD takası ve Platinium (Gerçek Para) takası oluyor oyuna para çekemiyorsanız ihtiyacınızı buradan giderebilirsiniz. Tabii ki Trade için belli bir miktar para ödüyorsunuz bu çok az bir fiyat neredeyse önemsizdir. 

Gelelim Recruiting (Toplanma) bölümüne burasıda gördüğüm kadarıyla bomboştu. Bu bölümde ise diyelim bir gezegende göreviniz var veya orokin anahtarı kullanacaksınız bu gibi olaylarda grup lazımdır ve tak diye bulunmaz bu yüzden o bölümü kullanmam lazımdır. 


Mastery Level (Ana Level) 

Bu sizin ana levelinizdir, profilde görebilirsiniz. Bu level bazı itemleri açmakta almakta lazım oluyor. Almak istediniz bir silah veya warframein altında.XP Locked (XP Kilitli vs..) yazarsa bu silahı 3-4-5... Levele ulaştıktan sonra alabilirsiniz. Bazen oyuncular grubunu toplarken belli bir seviye üstü adam isteyebilir. 

Boss 

Oyunda Bosslar gezegenlerin sonlarında vardır. Bossları kesince size BP veya çeşitli itemler verebilir. Bosslardan Nav Segmentleri düşer. Bu segmentlerin başında hangi gezegene ait olduğu vardır. Başında yazan gezegen hangisiyse o gezegen açılır. Bu Nav Segmentini düşürmeden o gezegende oynayamazsınız. 

Warframe ve Silahlar 

Warframelerin çoğunu satın alabilirsiniz ama malesef Credits(Krediler) ile alınmıyor ancak Platinium ile alınıyor. Ama bazı Bosslardan BP lerini düşürebilirsiniz. Gezegen sonu Bossları ve Alerler, Outbreakler gibi yerlerden düşebilir. 

Ve son olarak bazı arkadaşlarımız da bir arkadaşı onu davet edince görememesi gibi bir sorun var. Bu sorunun aynısı bendede olduğu için çözümü şu : 

Oyuna girermeden önce mutlaka modeminizi resleyin. Diyelim modeminizi resleyip oyuna girdiniz ardından oyundan çıktınız oyuna tekrardan girerken yine modeminizi resleyin ancak böyle görebilirsiniz. 


Başka sorularınız olursa onlarıda cevaplamaya çalışırım.
Sergen B.
22 Şubat 2015 17:28
Emeğine Sağlık Güzel Anlatım