alexa
Warframe
Warframe ile Uzay oyunları yeniden şekillendi. Hazırmısın Tenno ? Bu ücretsiz uzay savaş oyununda Warframe Access paketini kap ve sende yerini al. Silah ya da kılıcını çek ve uzaydaki amansız mücadeleye katıl. Warframe Platinum, Warframe oyununda kullanilan para birimidir. Aldiginiz Warframe Platinumlari, Warframe Oyununda Epin sekmesine basarak kullanabilirsiniz.
731
Warframe [S.S.S]
İsimsiz Üye
20 Aralık 2014 16:11

Warframe: SIKÇA SORULAN SORULAR!

Aşağıda sıkça sorulan soruların bir kısmının yanıtlarını bulacaksınız:

 

Warframe ücretsiz olarak oynayabilir miyim?

 Evet! Warframe, bir bilim kurgu dünyasında kurulmuş oynaması ücretsiz üçüncü kişi aksiyon oyunudur. Warfarme’de oyunu oynamak ya da bitirmek için asla herhangi bir ürün almak zorunda değilsiniz.

 

Warframe’de PVP yok mu? (Ya da ne zaman olacak? Eğer olmazsa Warframe’i çöpe atın gitsin! Benim PVP ilgili bir fikrim var!)

Henüz Warframe’de PVP modu yok. Bu iyi bir şey mi? Hayır! Ancak bir yıl önce oyunu oluşturmaya başladığımızda PVP oyuncularının PVE oyuncularından çok daha fazla olduğunu gördük. Bizim amacımız tek bir şeye odaklanma ve bunu en iyi şekilde yapmaktı, biz de azınlıkta olan seçeneği yani PVE türü seçtik. Şöyle söylemek gerekirse şu anda daha iyi skor panoları, klan başarıları ve yarışma için daha fazla meta formları üzerine yatırımlar yapıyoruz. Yani PVP üzerine çalışmalarımıza başladık.

Mart 2013’teki Güncelleme 8’de, Tenno’ların birbiriyle dostça dövüşmesine olanak sağlayan düello seçeneğini Klan Dojosuna ekledik. Eylül 2013’teki Güncelleme 10’da ise Arena’ları ekleyerek düello konseptini genişletiyoruz. Bu eski Tenno geleneği yeniden gün yüzüne çıktı, Tenno’lar birbirlerini onurlu bir dövüşe zorlamak için gizlice buluşuyorlar. Teke tek ve ikiye iki dövüşlerin yapılabildiği Arena’lar Güneş Sisteminin her yerine ekleniyor. Yeteneklerinizi test edin. Bu konuyu tartışabilmeniz için foruma görüş alanı ekledik.

 

Oyun içinde neden alım satım yapamıyoruz?! (Ben bazı malzemelerimi satabilmek istiyorum!)

Alım satımı aşama aşama oyunun içine dahil etmeye devam ediyoruz. Gelişmeler oldukça hepinizi haberdar edeceğiz!

 

Warframe PS4’te olacak mı?!

Evet bu doğru. PS4 piyasaya sürüldüğünde Warframe de içerisinde olacak! 4 Haziranda bu konuyu duyurmuştuk. (https://forums.warfr...ion-4-warframe/) çapraz oyun vb. konularda bir sürü soru alıyoruz.

Söyleyebiliriz ki PS4’ünüz elinizde olduğu gün Warframe’i bunun üzerinden oynayabileceksiniz. Hesap detaylarıyla ilgili hala bir onay bekliyoruz. Resmileştiği zaman zaten herkese bildireceğiz.

 

Ortalama Sistem Gereksinimleri Nelerdir ?

İşletim Sistemi : Windows XP Servis Paketi 3 ve üzeri

İşlemci : Çift Çekirdekli Duo işlemci ve üstü

Ram : 1 GB Ram

Ekran Kartı : 128 Mb ve üstü Ekran Kartları

Harddisk Alanı : 5 GB boş yer yeterlidir.

Directx : 9.0 C

 

Daha fazla sanatsal içerikli takımlara ne zaman kavuşacağız? (Daha fazla içerik oluşturmalısınız! Daha fazla düşman! Neden daha fazla silah yok? Daha fazlasını istiyorum!)

Bağımsız bir stüdyo tarafından yapılan Warframe masraflarını kendi karşılayan bir oyundur. Warframe takımının üye sayısı bize oranla daha azdır. Kurucularımızın desteği sayesinde hızlı bir şekilde daha fazla üretebiliyoruz. Bizim planladıklarımızın yanında siz buzdağının yalnızca bir kısmını görüyorsunuz. Haftada bir ya da iki haftada bir yeni silahlar piyasaya sürülecek. Şubattan önce yeni bir yere de hazırlıklı olun. Belirttiğim gibi, yeni Warframe’ler ve düşmanlar yapım aşamasında!

İlk Sıkça Sorulan Sorular gönderildiğinden beri 5 adet yeni sanatsal içerikli takım ekledik. Genişletmeye devam ediyoruz. Daima yaratıcı olacağız!

 

Nakit alışveriş bölümünüz için neden [TF2/LoL/Popüler F2P] kopyalamıyorsunuz? (Yalnızca aksesuarlar için ücret alsanız! Sadece zırhları satmalısınız!)

Araştırmalarımıza göre oyunumuzu destekleyen oyuncular kostüm değişikliklerinden daha fazlasını istiyorlar. Kişiselleştirme seçeneklerimizi arttırmayı amaçlarken unutmamamız gereken, bazı aksesuarlar ve yuvalar hariç, yalnızca Platinum ile alınabilen öğelerin Atölyelerde kalıplar kullanılarak yapılabilecek duruma getirilmesidir. Bu kalıplar ödeme yapmadan da birkaç yolla elde edilebilir: Marketten, Boss’lardan yağmalanarak, Ekstra görev ödülü olarak ya da günlük oturum açma ödülü olarak.

 

 

 

 

Kurucular Paketimi yükseltebilir miyim?

 Evet, tabi ki! Kurucular Paketinizi yükseltme seçeneği yeni mevcut kılınmıştır ve sadece orijinal satın alımınızdan farklı olanlara ödeme yapmanızı gerektirmektedir. Seçeneklerinizi görmek için Kurucular sayfasına gidin.

 Not: Eğer yükseltme seçeneklerini göremiyorsanız fakat bir Kurucular Paketi aldıysanız, lütfen www.warframe.com’dan çıkın ve tarayıcınızı kapatıp açın/oturum açın- https://warframe.com/founders adresinde yükseltmeleri görebiliyor olacaksınız..

Kurucular paketi ile ilgili Detaylı bilgi için :  https://forums.warfr...ketleri-rehber/

 

Sürekli Kurucu Paketi Teklif Edecek misiniz?

Warframe Kurucular Paketleri, sadece kısa bir süre için geçerlidir. Çok uzun bir süre olmayacaktır. Beta sürecinin tamamlanmasına yakın kaldırılacaktır. Bu yüzden bitmeden almanızı öneririz.

 

“Platinum” nedir?

 Platinum, yükseltmeler, artırmalar, silahlar ve de Warframeleri içeren fakat sadece bunlar ile sınırlı olmayan oyundaki çeşitli zenginleştirmeleri satın almak için kullanılan Warframe’in oyundaki parasıdır. Herhangi bir oyuncunun Plantinum alabilecek olmasının yanı sıra, Kurucular paketleri büyük ölçüde düşürülmüş fiyatlarda Plantinum paketlerini de sunmaktadır.

 

Hangi ödeme yöntemleri mevcuttur?

 Tüm Kurucu Paketleri ve Plantinyum satın alımları, üçüncü kişi satıcı, DurmaPay ile yapılmaktadır. DurmaPay ile size Kredi Kartı, Mobil Ödeme, Epin ile Ödeme, PayPal ve daha fazlasını da içeren satın alım seçenekleri yelpazesi sunmaktadır!

 

Bir “Forum Kurucu Rozeti” nedir?

 Tüm Kurucular, kendilerini resmi Warframe forumlarındaki Kurucular olarak tanımlamaları için bir ‘’Forum Kurucular Rozeti’’ alırlar. Bu rozet aynı zamanda oyun içerisinde Warframe’inizin omzunda görünmektedir. Rozetin görsel rütbesi, kullanıcıların sahip oldukları Grand Masters olarak en etkileyici, en yüksek paketlere karşılık gelmektedir. Kurucu Rozetleri, forumda öne çıkmanızı sağlar ve Kurucu güvenirliği hakkında size fikir verir.

 

 

Paran varsa Warframe’de iyisin! (Herhangi birşeyi ücretsiz alamaz mıyım? Yapım süresi berbat! Neden yuvaları satın almak zorundayım?)

Hem adil olup hem oyunu ayakta tutmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz! Kurucuların Prime donanımları, renkleri, yuvaları ve bazı aksesuarları dışındaki herşey oyun içinde ya da kalıplarla oluşturarak elde edilebilir. Eğer daha fazla yuva ihtiyacı tarafından engelleniyorsanız, kredi için donanımlarınızı satarak yeni silahlar ve Warframe’ler için yuva inşa edebilirsiniz. Eğer az bir miktar Platinumunuz varsa Atölye inşanızı hızlandırabilir ya da bekleyebilirsiniz. Atölye inşasına hiçbir sınır koymuyoruz. Ayrıca oyuncular hızlıca seviye atlayıp kalıplar toplayabilirler.

Bir şeyde arıza oluştu! Yardıma ihtiyacım var! ( Bozuluyor! Güncelleme başarısız!)

Bunun için aşağıdaki forum adresinizi ziyaret ediniz.

https://forums.warfr...emi-yaşayanlar/

 

Warframe/ X Silahı aşırı güçlü/hiç güçlü değil! (Neden düşürdünüz/yükselttiniz?)

Denge ayarları için devamlı çalışıyoruz. Geri bildirimlerinizi (iyi ya da kötü) seviyoruz ve ciddiye alıyoruz. Başarımız, tek bir baskın silah, yapım, mod şekli vs. olmamasından kaynaklanıyor.

 

Oyun hakkında daha fazla bilgi verecek misiniz? ( Yaratık nedir? Kaç tane hançer var, vb?)

Bunu yazdığım esnada kodex sistemi üzerinde çalışılıyor. Solar tablosu aracılığıyla Warframe’lerin tarihçesi, oyundaki nesneler, düşmanlar ve gelecekte neler olacağı konusunda parça parça bilgiler göndermeyi planlıyoruz. Yeni başlayan oyuncuların oyunda ne kadar fazla konu olduğuna dair bir şeyler öğrenmesi için yei bir sistem kurmayı amaçlıyoruz.

Eylül 2013 Eklemesi: Kaptan Vor revize edilip Alad V dahil edildiğinden beri, bu kötü karakterlerle ilgili önümüzdeki aylar için daha fazla planlarımız var. Bekle, Tenno.

 

Oyunda X bulmak çok zor! ( Yeterince ekstra görev ödülü yok! Düşen X almak çok zor!)

Durumları sürekli gözden geçiriyoruz. Oyunculara en iyi deneyimi sunmak için nadirlik tablolarını ayarlıyoruz. Bazı şeylerde indirim uygulamak için takdir edersiniz ki faydasız ücretsiz oynayan oyuncular ve bizi destekleyebilecek oyuncular tarafından yapılan satın alımların değerini dengelememiz gerekmekte.

 

Diriliş nasıl çalışıyor? (Dirilemeden öldüm, haksızlık bu!)

Her Warframe 4 cana sahiptir. Her gün, sahip olduğunuz her Warframe bu hakkı ücretsiz olarak kullanabilir. Bu canları, tekli ya da takım görevlerinde kullanabilirsiniz. Takım içindeyken öldüyseniz, bu durum içine girersiniz. Bu takım arkadaşlarınıza bir saniyeliğine canlandırmayı kullanmadan sizi diriltebilir. Aklınızda olsun : eğer öldüyseniz düşmanlar sizi göz ardı edecektir, ancak, bu durumdayken onlara saldırırsanız onlar da size saldıracaktır. Eğer bu haldeyken size zarar verirlerse kronometreniz daha hızlı ilerleyecektir. Risk almaya değip değmediğini iyi düşünün. Can haklarınız bitti mi? Karakterim sayfasından bir miktar Platinum karşılığında alabilirsiniz, başka bir Warframe’e dönüşün, riske atın, takım arkadaşlarınıza yakın durun ya da yalnızca bir sonraki günü bekleyin.

 

Kapalı Beta’dan sonra planlanan hesap sıfırlaması var mı? (Bu ‘adil’ mi? Ya lider bordları?)

Hayır. İlk başta sık sık sıfırlama niyetindeydik fakat oyuncuların çoğu  Betanın bozuk ve hatalarına rağmen ilerlemelerini kaybetmek istemediler. Eğer bir şey bizi böyle yapmaya zorlarsa sıfırlama hakkını saklı tutuyoruz. Ancak eğer hesabınız sıfırlanırsa tüm Platinum’unuzu geri alacaksınız.  Her şeyi sıfırlamak için ilerlemelerini feda etmek isteyen kişiler için betadan sonra bir kereliğine isteğe bağlı bir sıfırlama olacaktır. Lider bordları sıfırlanacaktır. (ve muhtemelen haftalık, aylık döngülerde çalışacaktır)

 

Olası olmayan sıfırlama durumunda Platinum’uma ne olur?

Tüm satın aldığınız Platinum’lar hesabınıza geri gönderilecektir.

 

Bir şey bozuk! Yardıma ihtiyacım var! (Hata alıyorum! Güncelleme başarısız! Peh!)

Bunun için özür dileriz! http://warframe.zendesk.com  adresini ziyaret etmek sizin için seçenektir. Bazen bir forum gönderisi kaybolabilmektedir. Bu yüzden destek kısmını kullanmanızı öneririm.

 

Benim ülkemin koşullarına göre fiyatlarınız çok yüksek!

Planlarımız arasında bölgeye göre fiyatlandırma olmasa da, bu yorumunuzu ciddiyetle karşılıyoruz. Fakat Türkiye için yaptığımız çalışmalar sonucu tüm ülkeler ile aynı oranda bir fiyat belirlemesi yaptık. Warframe Türkiye ekibimiz bu konu ile devamlı yakından ilgilenmektedirler.

 

Warframe güncelleme takvimi nedir? (Sırada ne var mesela? Güncellemeler için günler önceden belirleniyor mu?)

Açık Beta programı kapalıyken, güncellemeler için belirlenmiş bir programımız yoktu. Geçen aydan beri, düzeltmeler ve dengelemeler yapıldığı için her hafta bir ya da birkaç ufak tefek güncelleme her hafta yapılmaktadır. Her 2-4 haftada bir yeni içerikler eklemeye çalışıyoruz (silahlar, özellikler, sanatsal temalı içerikler vs.) Yavaş tempomuz sebebiyle bize karşı sabırlı olmanızı takdir ediyoruz. İşin iyi yanı, problemleri hızlıca çözüyor, yorumlarınıza aynı hızla cevap veriyoruz. Bir şeyleri yoluna koyduktan sonra gelecekte neler yapacağımızı size bir yazıyla bildireceğim. Şu anda ateşli dövüşlerdeki düzeltmeler (bağlantılar, vuruşlar vs.) önceliklerimiz arasında. Bir sonraki güncellemede yeni alanları sizlerle buluşturacağız! Güncelleme 11 hazırlanıyor!

 

Gizlenme Sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Gizlilik hakkında? (Ben bir ninjayım, gizlenmem gerekiyor!)

Gizlenme sistemlerini seviyoruz. Ancak Warframe için hareket kabiliyetini ve basitliği çok fazla etkileyeceğini düşünüyoruz. Gelecek güncellemelerimiz ninjanın çeviklik ve hız konularında yoğunlaşacak. Warframe için bunun daha uygun olduğuna umarız sizi ikna edebilmişizdir. Yavaş ve taktik üzerine dayalı saldırı tek başına kulağa güzel gelse de Warframe için çok da uygun değildir. Gizlilik devam ettikçe sizin yanınızdayız. Warframe güçleri (Ash ve Loki’ninkilere benzer olarak) ile ilgili çalışmalara başladık. Farkına varamayan düşmanlara yakın dövüş saldırılarında ciddi saldırı olanağı ve çömelme sırasında algı değişimleri üzerinde çalıştığımız konulardan. Gizlilikle ilgili yeni şeyler keşfetmekteyiz, daha iyi şekillendiğinde sizi bilgilendireceğim.

 

Burada cevabını bulamadığınız sorular için : https://warframe.zendesk.com/  adresinden bilgi alabilir ve destek ekibimize soru sorabilirsiniz.

Cevap bulunamadı.