alexa
Wildstar
Wildstar bilim kurgu temasına sahip olan, ancak oyunun içinde bilim kurgu temasına aykırı öğeler de barındıran hoıısing sistemi ile çığır yaratabilecek bir oyun diyebiliriz. 2014 Yazına imza atacak oyunların başında geldiği bilinmektedir. Wildstar 3 Haziranda yayina girecektir. Su an ön siparistedir. Aldiginiz Wildstar kodunu hemen aktif edebilir ve oyun çiktigi gün oynamaya baslayabilirsiniz. Ön siparis te satin aldiginizda 30 Gün Oyun Süresi, 3 veya 7 gün erken giris hakki ve Ev dekor malzemeleri kazanabilirsiniz.
56
Wildstar (İnceleme)
Kubilay A.
7 Mayıs 2016 18:37

lginç bir şekilde, incelemeyi yazmaya başlamadan hemen önce aklıma Skyrim geldi. Zamanında beni uzun süre oyalamış olan oyundan esinlenip yazdığım hikâye serisi Ejderdoğan’ın ilk bölümünün adı şuydu:
 

 

“Bir Nord’un son isteği evinde olmaktır.”


Hepimiz bunu isteriz aslında. Evimizde olabilmek. Ailemizin, sevdiklerimizin yanında olabilmek. Çünkü evler güvenlidir. Sadece bize ait özel anıları taşırlar. Günün keşmekeşi, yorgunluğu, stresi çekiliverir bir anda. O koltuğa gömülmek, belki sıcak bir duş almak, sevdiklerimizle sohbet etmek…

Evler güzeldir, çünkü sahip olduğumuz tek şeydir.

Buradaki evi değiştirip, içindeki anlamı yayıp istediğiniz her şeye yorabilirsiniz. Ev bazen sadece dostlarımızın yanında vakit geçirmektir, bazen yaşadığımız yerdir. Üzerinde çatı olan her şey ev değildir ama duvarı bile olmayan bir park köşesi eviniz olabilir.

Sizin siz olduğunuz yerdir eviniz… Ve en kötüsü evinizi kaybetmektir. Çünkü farkında bile olmadan kendinizi kaybetmişsinizdir.

Bu durumda yapabileceğiniz tek şey “evim” diyebileceğiniz yeni bir yer bulmaktır. Yeni eviniz çok yakında, yanı başınızda olabilir, bambaşka bir galakside, henüz keşfedilmiş topraklarda da olabilir.

İhtimaller hep vardır ve her biri bir diğerinden eşsizdir. 
 

 

Nexus gibi… Wildstar’ın kendisi gibi… Tecrübe her şeydir!

Wildstar, yapımcı firma olan Carbine Studios’un ilk oyunu. Fakat buradaki ilk sözcüğüne takılmamak gerek. Stüdyoyu kuran 17 yapımcı aynı zamanda hepimizin WoW olarak bildiği efsane oyunu yapan adamlar. Firmanın tamamını aldığınızda ise aslında bu adamların kapasitesinin hemen farkına varıyorsunuz. Nitekim sitelerine girip ekipte çalışanların geçmişine baktığınızda korkutucu isimlerle karşılaşıyorsunuz.

Carbine çalışanları sadece WoWa değil oyun dünyasına damga vuran pek çok yapımda önemli görevler almış insanlar. Diablo II, StarCraft, Metroid Prime, Everquest, City of Heroes, Half-Life 2 gibi oyunları görünce benim aklım beynimden çıktı, geri sokmak bayağı uzun sürdü.

 WildStar tahmininizden de uzun bir süre içinde geliştirildi. 2005 yılında Blizzard’dan ayrılan ekip 2007 yılında NC Soft bünyesine katıldı ve oyunu geliştirmeye başladı. 
 

Cevap bulunamadı.