alexa
Wizard 101
Wizard 101, isminden de anlaşılabileceği gibi büyücülük öğrenme temasını barındırmaktadır. Oyunda bulunan ateş, buz, efsane, fırtına, hayat, ölüm ve denge olarak ayrılan yedi farklı sınıftan büyücü seçerek hayatına başlayan kişi, kendisini derin bir maceranın beklediğini dakikalar içerisinde anlayabilecektir. Wizard 101 Taç satin alma isleminden sonra, Gameforge ödeme sayfasi üzerinde kupon seçilerek yüklenebilir.
264
Wizard 101 Evcil Hayvanınızın Eğitimi
Serhat Ç.
16 Aralık 2014 22:48
Evcil Hayvanınızın Eğitimi 

Hayvan Yeri'ndeki eğitici oyunları oynayarak hayvanınız tecrübe kazanır. Hayvan eğitici oyunlar oynamak için Enerji'nizin olması lazım.


Enerji küresi Yaşam Enerjisi ile Mana kürelerinin yanındadır. Büyü kitabındaki karakterini görmek için C'ye basarak da Enerji seviyeni görebilirsin.
Enerji seviyeniz, hayvanınızı ne sıklıkta eğitebileceğinizi belirler. Zamanla enerji toplarsınız ancak daha fazlasına ihtiyacınız varsa ya da bekleyemeyecekseniz, Taç Market'ten Enerji de satın alabilirsiniz. Hayvanınızı eğitmezsen, büyümez, bu nedenle hayvanına göz kulak olmalı ve onu eğitebildiğiniz kadar eğitmelisiniz

Oyunlar

Hayvan Yeri'ndeki mini oyun mühürlerini kullanarak dört hayvan eğitici oyun oynayabilirsiniz.


Hedef:
Aşağıdaki ekrandaki ok sırasını tekrarlayınız . Her turda sıranız uzar. Oyun 5 tur ya da 3 hatadan sonra sona erer.

Yönetim:
Dans adımlarını doğru şekilde atabilmek için ok tuşlarını kullanınız.Hedef:
Bir yiyecek seç ve hayvanınızla süre dolmadan toplayabildiğinız kadar bu yiyecekten toplayın. Yukarıdan düşenlerden kendini koru ve bonus eşyaları elde etmeye çalışın!

Yönetim:
Hayvanınzıı ileri geri ve bir yandan diğer yana hareket ettirmek için ok tuşlarını kullanınız.hedef
Yönünüzü, açınızı ve gücünüzü ayarlayarak hedefteki hayvana ateş edin Hedefinize ulaşmak için rüzgar hızını ayarla ve engelleri atlayın!

Yönetim:
Yönünüzü ve açınızı ok tuşlarınla ayarlayınız. Atış gücünü güç kaynağı ile ayarlayın. Ateş etmek için Boşluk tuşunu ya da Ateş butonunu kullanınız.

Hedef
Hayvanınızı bir labirent boyunca yönlendirirken, hayaletlerden kaçın ve süre dolmadan önce mümkün olduğu kadar çok yiyecek toplayın.

Yönetim:
Labirentte evcil hayvanınıza yol göstermek için ok tuşlarınızı ve farenizi kullanın.

Hayvan DerbisiHayvanın ergenliğe girdikten sonra, Hayvan Derbisi'ne katılabilir! Hayvanınla mini oyunlarda yaptıkların Hayvan Derbisi'nde onun işine yarayacaktır.
Hayvan Derbisi'ndeki tüm hayvanlar üç tur atacaktır ve engellerden en iyi şekilde atlayıp onları aşmaya çalışmak zorunda olacaktır. Hayvanlar rakipleri için yola engel bile yerleştirebilirler.
Engelleri aşarak hayvanın moral kazanır. Bu morali onu neşelendirip hızlı gitmesini sağlamak için kullanabilirsin! Bu hakkını akıllıca kullan!
Tıpkı Oyuncuya karşı Oyuncu gibi, Alıştırma ve Yarışma olmak üzere iki tür Hayvan Derbisi vardır.

Alıştırma Hayvan Derbisi, farklı parkurları ve buradaki engelleri öğrenmenin iyi bir yoludur. Böylece hayvanına hangi parkurun en uygun olduğunu da belirleyebilirsin.

Derbi Yarışı

Derbi Yarışı'nda, Arena Bileti ya da altın gibi ödüller karşılığında evcil hayvanınız diğer hayvanlara karşı yarışacaktır. Sonuncuya altın, diğer hayvanlara ise Arena Biletleri verilir.
Evcil Hayvanının Zafer ve Yenilgileri karakter sayfanda görülebilir. Performansına bağlı olarak evcil hayvanının Pet Derbisi'ndeki sıralaması belirlenecektir.

Evcil Hayvanlar, yaşıtları ile ve bir kerede en fazla dört evcil hayvanla eşleştirilebilir.

Hayvanın kendine avantaj sağlamak ya da başkalarını engellemek için derbi yeteneklerini kullanabilir.

Sıralamalı Oyuncuya karşı Oyuncu gibi, bu da Wizard Kulübü üyelerine ücretsizdir. Üye olmayanlar tek ya da günlük biletler satın alabilir.

Derbi Yarışı'nın Yapılışı

Nasıl hareket ederim?

Boşluk - Zıpla/Eğil
Yukarı Oku -Neşelendir
Sol/Sağ Oku - Kulvar Değiştirme
Aşağı Oku - Yavaşla
Sayısal tuşlar 1-4 - Derbi yeteneklerini etkinleştirme 1-4Ne yapmalıyım?

Hayvanın yarışlarda başka hayvanlarla ve bunları kontrol eden oyuncularla mücadele eder. Daha hızlı koşması için hayvanına tezahürat yap. Tezahürat sana ve hayvanına moral harcatır. Ne kadar harcanacağı zemine (yani su, kil, çamur, toprak ya da parke taşı) bağlıdır. Tezahüratın neden olduğu hız artışları kısa sürelidir. Moral depolamak için hayvanının engelleri aşması gerekir. Bir engele takılırsa, bu nedenle etkin hız artışını kaybeder. Bariyerler hızı sabit bir değerde düşürür. Çamurda koştuğu sürece oyuncular hayvanlarına tezahürat yapamazlar. Ayrıca çamur hızı yavaş yavaş azaltır.

Ne zaman zıplamalı ya da eğilmeliyim?

Derbide ne zaman bir engel üzerinden atlaman ya da bir engelin altından geçmen gerektiğini öğrenmen için Atlama Yastıkları koyduk.


Bu Atlama Yastıkları, ilerideki engeli aşman için tam olarak ne zaman boşluk tuşuna basacağını sana gösterecektir.

Derbi yetenekleri nelerdir?

Engelleri düşürerek, hız ile oynayarak, kulvarın değişmesine neden olarak diğer yarışmacıları etkilemek için gücünü kullan. Tüm güçlerin, tekrar kullanılabilmeden önce soğuma aşaması vardır. Güç yoluyla devrilen engeller (örn. bariyerler, petrol sızıntısı, vb.) yarışma boyunca parkurda kalırlar.

Bu yıldızlar ne işe yarar?


Yıldızlar, hız artırıcılar ve arıza önleyiciler de dahil olmak üzere hayvanın gücüne bağlı olarak çeşitli etkiler bırakırlar.
Cevap bulunamadı.