alexa
World of Tanks
World of Tanks'da Tanklar yedi ayrı ülkenin klasik ve modern araçlarından seçilebilmektedir. Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği, Amerika, Almanya, İngiltere, Çin, Fransız ve Japon tankları arasından arzu ettiği aracı seçen kişi, her aracın farklı özelliklerinden de faydalanma şansı bulacaktır. World of Tanks Altin, satin aldiktan sonra Wargaming sayfasindan bonus kod seçilerek aktif edilebilmektedir.
795
World of Tanks (İnceleme)
Kubilay A.
7 Mayıs 2016 18:19

World of Tanks, içerisinde 2. Dünya Savaşından, soğuk savaş dönemine kadar olan ve hafif tanklardan tutunda, ağır zırhlı canavarlara kadar kullanabileceğimiz geniş bir araç yelpazesi sunan çevirimiçi bir savaş oyunu. Free2Play olarak sunulan World of Tanks’in içerisinde Sovyetler Birliği, Almanya, İngiltere, Fransa, Çin, Japonya ve Amerika Birleşik Devletleri’nden tanklar kullanılabilir durumda. Toplamda 5 farklı araç klasmanına sahip olan World of Tanks’ta bu sınıflar şu şekilde belirlenmiş; Hafif, Orta ve Ağır tanklar, Tank yok ediciler ve ağır toplar. Her sınıfın kendine has bir oynanış stili bulunurken, oyuncular kendilerine uygun buldukları sınıf üzerinde uzmanlaşıp, üst seviye tankları satın alabilmekte.

Her oyuncunun oyun içerisinde tek bir tankı kontrol edebildiği World of Tanks’ta, her maç rastgele bir harita da karşımıza çıkmakta. Oldukça yüksek miktarda harita çeşitliliğine sahip olan World of Tanks, bu sayede oyun ömrünü ciddi manada uzatmakta. Oyuncular, kontrol ettiği tankın tamamından sorumlu, tankın hareketlerini, silahları ve iletişimi kolaylıkla gerçekleştirmek mümkün. Tabiî ki kullanmış olduğumuz sınıf üzerine düşen görevleri yerine getirmekte bizim sorululuğumuzda. Örneğin hafif zırhlı bir tank seçmiş isek, görevimiz çatışmaya girmekten çok düşman tanklarının yerlerini belirleyip takımımıza bildirmek.

Oyun içerisinde yine birden fazla oyun modu bulunmakta, bu modlardan en popüler olanı rastgele savaşlar iken ayrıca takım ile alıştırma savaşı, takım savaşı ve klan savaşları da oyun içerisinde mevcut. Ayrıca çıkan güncellemeler ile birlikte bu sayı daha da artacaktır. Kısacası World of Tanks uzun süre güncelliğini koruyan bir yapım olarak kalacak.

Mevcut olan klan savaşlarından detaylı bir şekilde bakmak gerekirse, genel olarak oyunun end game’ini oluşturmakta. Klan Savaşlarında kullanılan büyük bir haritada her klanın savaş ile kazanabileceği belli topraklar mevcut. Hatta ileride gelecek bir güncelleme ile tüm kıtalar oyuna eklenecek, ve bir klanın tüm dünyayı feth etmesi mümkün hale getirilecek.

Gökhan Ç.
17 Haziran 2016 21:55

Rehberde de belirtildiği gibi birçok tank çeşidi bulunmakta. Tavsiye edilir.