alexa
World of Warcraft
World Of Warcraft, Warcraft 3 ' ün devamı olarak Blizzard ' ın yaptığı online olarak oynanan MMORPG oyundur. WoW olarak da bilinir. En ucuz Wow Gold satın almak veya satış yapmak için doğru yerdesiniz. WoW Battlechest cd key satin alarak oyuna baslayabilir, Warlords of Draenor ve Legion ile upgrade edebilir, Prepaid yani Game Time alarak oyunu oynamaya devam edebilirsiniz.
791
World of Warcraft Ban Sebepleri
Erhan Ş.
24 Aralık 2014 18:35

GOLD ALIM - SATIM
Oyunda gold almak, satmak kesinlikle yasaktır. Bu tarz işlere karışanlar (alıcı, satıcı) fark edildikleri vakit banlanırlar. Şu bir gerçek ki oyunda ban yemeden gold alınıp satılabiliyor. Satıcıların tecrübeye dayalı uyguladıkları yöntemler söz konusu.

Tavsiyeler:
Gold almayın kasmaya çalışın bu da oyunun bir parçası ve eğlencesidir bunu unutmayın. Yurt dışı kaynaklı gold almayın. IP farklılığından dolayı (farklı ülkelerde bağlanma) gold alım işleminizin farkedilmesi kolay olacaktır ve bu durumu Blizzard'a akrabamdı, samimi arkadaşımdı diye izah edemezsiniz. Bildiğiniz güvenilirliği kanıtlanmış kişilerden gold alın. Gold farm işinde bot kullanılması oldukça yaygın. Bir çok büyük satıcı bot yöntemini kullanmakta ve kişiler Blizzard tarafından bilinmektedir. Ana şehirlerde gold alış verişi yapmayın (daha fazla açıklayamıyacağım nedeni ise gold satan arkadaşlara zararı dokunabilir).

POWERLEVELING (Para ile Karaktere Seviye Kastırma)
Karakterini 2. bir şahsa karşılığı ne olursa olsun level atlattıran birisi banlanır. Tabi ban için kasan kişinin uğraşması lazım. Bug, bot vs. kullanmadığınız, sağda solda ben powerleveling yapıyorum demediğiniz sürece ban yemeniz imkânsızdır. Powerlevelingden ban yiyenler genelde işini doğru dürüst yapmayan kişilerle anlaşanlardır.

Tavsiyeler:
Karakterinizi kendiniz kasın, bu bir oyun tamam seviye 85'de başlasa da, düşünsenize seviye 85 olduğunuzda karakerine tamamen yabancı bir noob olacaksınız. Ayrıca oyunun hikâyesine de uzak kalmış olacaksınız. Kişi karakter kasarken karakter ile beraber öğrenir. İllâ kastıracaksanız hakkında kötü bir yorum bulunmayan işini dürüst yapan gerektiğinde oyun içerisinde ve dışında size destek olan kişilerle anlaşın.

IRKÇILIK
Belki bir çoğumuzun gözünden kaçan bir mesela. Blizzard bu konuda çok katı. Hiç unutmam bir arkadaşım <hi itler> dediği için ban yemişti. Bir yabancı kebab dediğinde size bir çok kişi kafaya takmaz (bence takmalısınız) fakat siz bir İsrailli'ye kastınız katliam olmadan katil dediğinizde o bunu ırkçılık olarak anlar 3-5 arkadaşı ile üşenmeden web form yollar SSli ve bir bakmışınız banlanmışsınız.

Tavsiyeler:
Ne kendi ırkınıza laf getirtin de başka ırklarla ilgili konuşurken dikkat edin. Siz itler dersiniz onlar hitler diyecekti hi itler dedi ırçılık yapıyor derler.

BUG VE AÇIKLARI KULLANMAK
Oyun içerisinde bir bug (hata) yada açık gördüğünüzde bunu kullanarak kendinize fayda getirmeniz ban sebebidir. Mesela bir mob gördünüz her kestiğinizde üzerinden 2 gold düşüyor. Bir gün boyunca bu mobu kestiniz diyelim. İşte bu bir bugdur ve kendinize bu bugu kullanarak fayda sağlıyorsunuz. Genelde bug bulan kişiler zararı olamayan aksine faydalı bir bug ise bunu Blizzard'a bildirmezler ve kullanmak isterler. Tercih meselesi. Bazı buglar vardır ki örneğin battlegroundlarda 10-40 kişinin hakkını yemenize sebep olur yada sizin hakkınızın yenmesine. Üşenmeyin ekran görüntüsü alıp, yapan kişiyi GM'e report edin.

Tavsiyeler:
Bug ve açık gördüğünüzde GMler'e bildirin iyi veya kötü farketmez.

KUMAR OYNATMAK-OYNAMAK
Factionunuzun ana şehrinde görmüşsünüzdür. Yell'den konuşan 1-85 arası oyuncular roll atmanızı isterler. Örnek 65 üstü atarsanız 2 katı gold kazanırsınız atamazsanız 1000 gold verirsiniz. Bu tarz işlere girmeyin. Banlanabilirsiniz.

Tavsiyeler:
Kumar kötü bir alışkanlıktır. Oynamayın oynatmayın. Oyun zevkinizi kaçıran bir durumdur ve ban yersiniz.

<Please feel free to report any casino or gambling-based advertisements you see within public chat channels to the Game Master department. You may do so by submitting an in-game petition or by right-clicking on the name of the advertiser and selecting the "Report Spam" option. When submitting an in-game petition, please be sure to include the advertising character's name and realm, as well as a brief description of the chat you witnessed> (Blizzard'dan alıntı)

DOLANDIRICILIK
Oyun içerisinde chat ekranında bir item için anlaştığınız birisini trade ekranında dolandırmaya çalışmak. Bu gün aklıma geldi çok eskiden birisi ile trade'de 5000 gold'a item için anlaşmıştım. Item'i trade ederken itemi görmeden goldu yazdım arkadaş uyanık goldu aldığı gibi offline oldu. 2 gün beklemiştim. SSler ile durumu bildirdim ve gold'um geri geldiği gibi diğer kişi de ban yemişti. Mesela guild bank'ı da soymak ban sebebidir.

<Removing goods from a guild's bank with malicious intent 
If a player is found to have perpetrated a guild bank theft, he/she may:
Be temporarily suspended from the game
Have any money or item gains removed>
(Blizzard'dan alıntı)


BLIZZARD'IN MÜSADE ETMEDİĞİ 3. PARTİ YAZILIM KULLANMAK
Oyun bize AddOn dediğimiz oyunumuzu kolaylaştıracak eklentileri kullanmamıza müsade ediyor. Fakat battlegroundlarda honor farmlamak-gold farmlamak-meslek materyallerini farmlamak gibi sebepler için kullanılan bir çok bot dediğimiz yazılım var. Bu tarz yazılımları kullanırsanız sonuç: BAN. Zararsız dahi olsalar .exe uzantılı programları oyunda kullanmayın. Çünkü ne maksatla kullanıldığı pek öenmli değildir. Ban yersiniz sonrada izah edeceğim diye günlerce uğraşırsınız.


GEREKSİZ SPAM YAPMAK-REKLAM YAPMAK
Oyunda trade-general ve birkaç tane daha factionunuzun ana şehrinde herkesin yazdıklarınızı okuyabildiği chat kanalları vardır. Bu tarz chat kanallarını sürekli spam yaparak kullanmak yada spam olmasa dahi oyunun kurallarına aykırı reklam yapmak ban sebebidir. Spam yapanlar eğer çok fazla kişi tarafından report edildi ise ban yerler. Diğeri ise Blizzard tarafından zaten görülmektedir. Şimdi birkaç arkadaş sorabilir neden sürekli birileri reklam yapıyor fakat vazgeçmiyorlar? Sebebi o insanlar prof olmuşlar. Karakteri açıyorlar 10 defa spam reklam yapıyorlar ve karakteri siliyorlar. Tabi başka değişik yöntemleri de var.

HESABI SATMAK-TAKAS VE ITEM SATMAK
Oyunda bir diğer ban sebebidir farkı bu ban kalıcıdır. Hesabınızı takaslamak, satmak ve quest itemlerini sitelerde pazarlamanız yasaktır. Tabi birçok kullanıcı yapmaktadır aralarında ban yiyen de var elini kolunu sallaya sallaya gezen de. Zaten yasak olan işler farkedildiği vakit sonuçlarını gösterir.

Tavsiyeler:
Hesap satacak, alacak yada takaslayacaksanız güvenilirliği sabit kişilerle alış veriş yapın. Aksi durumda ban, call back (satan kişinin Blizzard'a başvurup hesabını geri alması) yada forumlarda bu konuyu paylaşıp "vah vah yazık olmuş" gibi muhabbetlerle karşılaşabilirsiniz. Dolandırılma ihtimalinizi çok yüksektir.

<The selling of World of Warcraft accounts, characters, and/or items is against the Terms of Use. Violation of this agreement may result in immediate and permanent account closure.

We understand the temptation to purchase better items, but we feel that characters can find ample equipment and money within the game through their own adventuring and questing. Please understand that if you do purchase in-game property from sellers on eBay and other personal sites, we may temporarily suspend your account, and at the very least delete the offending items.> (Blizzard'dan alıntı)

OYUN İÇERİSİNDE BİLEREK BATTLEGROUND KAYBETTİRMEK, RAIDLERDE HUZURSUZLUK ÇIKARARAK OYUNU OYNANILMAZ KILMAK. GENEL HUZUR BOZUCU DAVRANIŞLAR
Oyun içerisinde battleground alanlarında bilerek oyunun kaybedilmesi için taktik dışı hareket ederek karşı tarafa win'i hediye etmek de ban sebebidir. PVE alanlarında eğer raid'de sadece rep farm yada eğlence maksadı ile duruyor "şu raidi patlatayım da herkes duman olsun ben de eğleneyim" düşünceleri içerisinde her türlü oyunu oynanılmaz kılmak için yaptığınız davranışlar ban sebebidir. 10 kişiden 9'u 25 kişiden 24'ü sizi repor ettiğinde bu işleme konulacaktır.
yücel t.
25 Aralık 2014 22:00
Oyun paralı oldu mu kalite oluyor beleş oldu mu cılkı çıkıyor.
Ali Can Y.
2 Ocak 2015 23:31
aynen paralı oyunun kalitesi işte en ufak şey demeden ban atıyorlar bence çok iyi oluyor veletler aradan çıkıyor
GÜLSÜM D.
9 Ocak 2015 21:24
Daha az saniordum yararli oldu saol kardes
evren d.
8 Haziran 2015 22:32

en büyük etken belkide adama küfür etmek ama oyunda başkalarını rahatsız etmek sonra onlardan altın dilenmek bunun gibi şeyler