alexa
World of Warcraft
World Of Warcraft, Warcraft 3 ' ün devamı olarak Blizzard ' ın yaptığı online olarak oynanan MMORPG oyundur. WoW olarak da bilinir. En ucuz Wow Gold satın almak veya satış yapmak için doğru yerdesiniz. WoW Battlechest cd key satin alarak oyuna baslayabilir, Warlords of Draenor ve Legion ile upgrade edebilir, Prepaid yani Game Time alarak oyunu oynamaya devam edebilirsiniz.
98
Artık herkesin WoW’da dikili bir ağacı olacak!
eray ö.
18 Şubat 2015 20:59
Warlords of Draenor’un belki de en büyük getirdiği yenilik “Garrison” oldu. Artık her WoW oyuncusunun kendine ait bir evi (Her ne kadar ev olmasa da) olacak. Oyunun başından itibaren zaten Alliance veya Horde’un bir kumandanı olduğunuz defalarca vurgulanıyor. Kumandan dediğinin de bir üssü, altındaki birlikleri yönettiği bir mekanı bulunmak zorunda. İşte Garrison dediğimiz olay da bundan ibaret. Peki ya ne yapabiliyorsunuz bu üste?İşin en vurucu tarafından başlayalım isterseniz. Bildiğiniz gibi WoW’da ilkyardım, arkeoloji, aşçılık, balıkçılık gibi herkesin alabileceğin uzmanlıkların dışında, aynı anda sadece iki taneye kadar sahip olabildiğimiz uzmanlık alanları bulunuyor. Madencilik, dericilik, terzilik gibi bu uzmanlıklar, yeri geliyor sahibine özel binekler, oyuncaklar ve yetenekler sunabiliyordu. Ancak gidip 2 dalda maksimum yeteneğe çıktıktan sonra, diğer yeteneklerin verdiği bu gibi ekstralara sahip olmak oldukça zor oluyordu. Garrison’larda istediğiniz uzmanlık dalları için sunulan binalardan inşa ederek, bu uzmanlık dallarına sahip olarak yapabileceğiniz eşyalardan bazılarını üretmenizi, hammaddeleri toplamanızı sağlıyor. Örneğin basit bir görevle birlikte Garrison’unuzda bulunan madeni açarak buradaki mineralleri “Mining” uzmanlığınız olmasa bile toplayabiliyor, bu hammaddeleri Auction House’da satabilir veya “Blacksmithing” binasında eşyaya dönüştürmeniz mümkün oluyor. Bir nevi artık “Ya x uzmanlığım yok ve bunun sağladığı x eşyasını çok istiyorum” sıkıntısı, bu şekilde bir raddeye kadar giderilebiliyor. Bununla birlikte arkeolojiyle topladığınız eşyaları sergileyebiliyor, fishing uzmanlığınızı da arttırabiliyorsunuz.

Garrison’lardaki eğlence bununla da bitmiyor. Görevler sırasında yardım ettiğiniz bazı karakterler, size “follower” (takipçi) olarak katılıyorlar. Bu takipçilere Garrison’larda görevler verebiliyor, tecrübe puanı kazanarak seviye atlamalarını, altın, garrison malzemesi veya eşya kazanmalarını sağlayabiliyorsunuz. Bu görevler, artık Facebook ve mobil oyunlardan alıştığımız gibi belli sürelerde tamamlanıyorlar. 30, 45 dakika, 1 saat, 1 buçuk saat ve 10 saati bulan görevler olabiliyor (Daha fazlasını henüz göremedim). Hal böyle olunca oyunu oynamıyor olsanız bile sırf görevleri tamamlayıp yenilerini vermek için “5 dakika WoW’a girip görev vereyim çıkacağım” kafasında oyunu oynamaya başlıyorsunuz. Sanırım bu kısmın tek eksiği bir mobil uygulama. Öyle ki gün içerisinde görevlerin ne zaman biteceğini takip etmek istiyorsunuz. Şimdilik bunun için WowHead’in geliştirdiği bir iOS/Android uygulaması mevcut. Yeni görevler verdiğinizde, açıyorsunuz bu uygulamayı, WoW’a eklediğiniz AddOn’u açıyor ve QR kodu okutuyorsunuz mobil cihazınıza. Ardından telefonunuza görevler bitince bildirim geliyor. Ancak hala resmi bir uygulama olmadığı için “QR kodu okutmak”la uğraşmak gerekiyor. Blizzard buradan sesimizi duyup, en azından WoW Armory uygulamasına Garrison sekmesini de eklerse, bizi mutlu mesut edecektir.

Tüm bunlarla birlikte şu an oyunun Legendary seviyesindeki eşyası yüzüğü almak için Apexis Crystal adı verilen bir kristal toplamanız gerekiyor. Bu kristalin büyük bir bölümü de Garrison görevleriyle sunuluyor.Garrison’da bulunan binalar, 3 seviye halinde güncellenebiliyorlar. Her seviyede binalar, yeni bir özellik kazanıyorlar. Örneğin bir Tavern kurarsanız, günde 2 adet Dungeon görevi alabiliyorsunuz. Bu görevler size ekstra eşya, evcil hayvan vs. gibi ödüller sunuyor. Eğer Tavern’ı 2. seviyeye yükseltirseniz, her hafta 1 adet “follower” kazanıyorsunuz. Tabi her binayı kurmak mümkün değil. Garrison size belirli boyutta binalar yapmak için belirli sayıda boş alan sağlıyor. 

Tabi üçüncü seviyeye gelene kadar bu rakam da artıyor. Kısacası Garrison, World of Warcraft’a gelen en büyük yenilik ve yeni içeriklerle oyuncuları kendine bağımlı hale getirebilir.
Sergen B.
20 Şubat 2015 09:50
Yeni Başlicak Arkadaşlarımız İçin Faydalı Bilgi Teşekkürler