alexa
World of Warcraft
World Of Warcraft, Warcraft 3 ' ün devamı olarak Blizzard ' ın yaptığı online olarak oynanan MMORPG oyundur. WoW olarak da bilinir. En ucuz Wow Gold satın almak veya satış yapmak için doğru yerdesiniz. WoW Battlechest cd key satin alarak oyuna baslayabilir, Warlords of Draenor ve Legion ile upgrade edebilir, Prepaid yani Game Time alarak oyunu oynamaya devam edebilirsiniz.
212
Başkentler ve Tarihçeleri (HORDE)
İsimsiz Üye
13 Şubat 2015 00:20
OGRIMMAR 

Efsanevi Orgim Doomhammer anısına kurulan Ogrimmar şehri, Orkların yeni yurtlarının başkentidir. Durotar’ın çorak topraklarındaki kanyonlara kurulan Ogrimmar, gelmiş geçmiş en büyük savaşçı şehridir. Şehrin heybetli duvarlarının ardında bilge ve yaşlı şamanlar genç olanları eğitirken, savaşçılar da bu tehlikeli topraklarda çıkabilecek olan savaşlara göğüs gerebilmek için arenada talim yaparlar.

THRALL- Durotan oğlu Thrall, yaşayan Orklar arasında en güçlü olandır. Silah olarak görkemli Doomhammer’ı kullanan Thrall, gözüpek bir savaşçı ve kuvvetli bir şamandır. Thrall, bütün Horde halkının en kuvvetli savaş şefidir. Buna Darkspear Trolleri ve Tauren kabileleri de dahildir. Onuru, kurnazlığı ve merhameti sayesinde insanlar ve Night Elfler arasından bile dostlar kazanmıştır. Thrall yaşamını halkının özgürlüğünü ve süregelen Horde halkını korumak için yaşar.

NAZGREL- Nazgrel bir zamanlar Thrall’ın babası tarafında yönetilen Frostwolf klanının üstün bir savaşçısıydı. Thrall klana geldiği zaman Nazgrel ilk başta onu kabul etmek istemedi, fakat Thrall kendisini savaşta ispatlayınca, Nazgrel genç Orka saygı göstermeyi öğrendi. O zamandan beri Thrall’a bir general olarak hizmet etti. Durotar’ın huzurunu ve güvenliğini sağlamak Nazgrel’in başlıca görevidir. O Horde’a ve Thrall’a tamamen bağlı, güçlü ve kudretli bir Ork olarak yaşamını sürdürür.

DREK’THAR- Frostwolf klanının yaşlı şamanlarından olan Drek’Thar yıllarca Thrall’ın hocası olarak kalmıştır. Doğuştan kör olan yaşlı şaman, değerini Horde’un karanlık zamanında değerini göstermiştir. Elemental ruhlarla iletişime geçebilen Drek’Thar, şamanistik güçlerini geliştirmek için uzun yıllar çalışmıştır. Elemental güçlerinin yanı sıra bilgeliği ve alçak gönüllülüğü ile de saygı görür. Yeni nesillere eski gelenekleri ve şamanistik güçleri anlatarak Horde’a hizmet eder.

Troller Orkların görkemli şehri Ogrimmar’ı onlarla paylaşılar.

VOL’JIN- Vol’jin, troller arasındaki en kurnaz ve en güçlü shadow hunter’dır. Babası Sen’jin Thrall ve Horde için savaşırken ölmüştür, Vol’jin de tıpkı babasının hayattayken yaptığı gibi bütün gücünü ve bilgeliğini kabilesini daha iyiye götürmek için harcamaya yemin etmiştir. Vol’jin dahiyane savaş taktikleri ve kıvrak zekasıyla Thrall’a yıllarca hizmet etmiştir. Vol’jin zamanının büyük kısmını Ogrimmar’da, geçirir. Burada Thrall’a birlikte Horde halkının Kalimdor’daki güvenliği ve etkisini güçlendirmek için planlar yapar.

MASTER GADRIN- Gadrin, Vol’jin’in en güvenilir danışmanıdır. Aralarında Zalazane adında genç bir witch doctor olmak üzere çoğu Darkspear büyücüsünü ve priestini eğitmiştir. Fakat Zalazane mistik güçlerine etkisine kapılıp çıldırmıştır. Çılgın witch doctor Echo Adaları’nı lanetleyip Gadrin ve yandaşlarını adadan atmıştır. Gadrin, Zalazane’nin çılgınlığını sona erdirip Echo Adaları’nı tekrar ele geçirmek ve ölen yandaşlarının ruhlarını huzura kavuşturmak için çalışır 

 Thunder Bluff şehri Mulgore’un eşsiz güzellikteki yeşil düzlüklerine bakan yükseltilerin üzerinde yer alır. Bir zamanlar göçebe olan Tauren halkı, bu şehri ticaret karavanları, yolcular ve bilgeler için bir merkez olarak kullanır. Şehir aynı zamanda tehlike peşinde koşan avcılar için de bir barınaktır. Uzun tahta köprüler şehrin yükseltilerle ayrılmış olan bölümlerini birleştirmek için kullanılır. Her düzlük çadırlar, uzun evler, renkli totemler ve şamanların yaşadığı kulübelerle süslüdür. Kudretli şef Cairne Bloodhoof da Thunder Bluff’da birleşmiş olan Tauren kabilelerinin huzur içinde yaşamasını sağlar.

CAIRNE BLOODHOOF- Cairne kendisini halkına hizmet etmeye ve onların güvenliğini bu karanlık dünyada sağlamaya adamıştır. Mükemmel bir savaşçı olan Cairne, dünyadaki en tehlikeli savaşçıdır. Savaşçılık yeteneğinin yanı sıra uysal bir kalbi ve ruhu olan Cairne, her zaman doğaya ve sakinliğe özlem duymuştur. Sorumluluklarını birine devredebildiği anda Thunder Bluff’ı hemen terk edip vahşi doğaya dönmeye hazır olduğu söylentileri Tauren halkı arasında yayılır. Çoğu kişi de oğlu Baine’i eğitip bir gün kendi yerine geçirmek istediğine inanır.

MAGATHA GRIMTOTEM- Magatha, Grimtotem klanının yaşlı hanımlarından biridir. Şamanistik güçlerle çok erken yaşta tanışan Magatha, tüm yaşamı boyunca saygı görmüştür. Eşini bir tırmanışta kaybeden Magatha, o günden beri Grimtotem savaşçılarının başına geçmiştir. Grimtotem klanı Magatha’nın Kalimdor’daki güçsüz ırkları yok edip, atalarından kalan yerleri tekrar ele geçireceğine inanır. Magatha Cairne ile sürekli Tauren halkının geleceği konusunda tartışır ve halkı yönetmede kendisinin daha uygun olduğuna inanır.

HAMUUL RUNETOTEM- Cairne Bloodhoof’un çocukluk arkadaşı olan Hamuul Runetotem, Thunder Bluff’taki en bilge druiddir. Hamuul Burning Legion saldırısında görkemli Night Elf Malfurion Stormrage ile arkadaşlık kurmuştur. Bilge druid, Hamuul’e vahşi doğanın sırlarını vermiş ve onu doğanın güçleriyle donatmıştır. O zamandan beri Hamuul, Cenarion Circle’ın seçkin bir üyesi haline gelmiştir. Yirmi nesildir ilk Tauren druid olmayı başaran Hamuul, Cairne’in sadık bir destekçisidir. Druidizmi seçkin nesle yayarak yaşamını sürdürür.

 

UNDERCITY

Undercity, gelmiş geçmiş en büyük insan şehri olan Lordearon’un harabeleri üzerine kurulmuştur. Arthas burayı Scourge’ün en büyük güç merkezi olarak inşa etmeyi planlamış, fakat yeni yeni kurulmaya başlayan bu şehir, Arthas’ın Lich King tarafından Northrend’e çağırılmasıyla birlikte boş kalmıştır. Arthas’ın yokluğunda Karanlık Leydi Sylvanas Windrunner burayı işgal edip Forsaken’lar için kullanmıştır. O zamandan beri Forsaken’lar, Arthas’ın yapımına başlamış olduğu bu büyük şehri bitirmek için çalışırlar.

SYLAVANS WINDRUNNER- Arthas dünyaya veba salmadan önce Sylvanas Windrunner Silvermoon’un cesur Korucu-Generallerinden biriydi. 3. Savaş sırasında Arthas elf krallığı Quel’Thalas’ı ele geçirdi. Sylvanas güçlerini son bir umut olarak Arthas’ın ordusuna karşı yolladı fakat Arthas onları yenilgiye uğratıp Sylvanas’ı banshee kölelerinden biri haline getirdi. İradesiz bir undead olarak lanetlenen Sylvanas, Lich King’in güçleri zayıflamaya başlayınca iradesini geri kazandı. Scourge’e karşı Forsaken olarak bilinen grubuyla ayaklanma başlattı. Undercity’den Forsaken halkını yöneten Sylvanas’ın tek amacı vardır: Arthas’tan intikamını alıp lanetlenmiş insanlarına özgürlüklerinin geri kazandırmak.

VARIMATHRAS- Dreadlord Varimathras bir zamanlar Burning Legion adına Plaguelands’i yöneten üç şeytandan biriydi. Bu üç şeytan Arthası ve Scourge’ü devirmek için Sylvanas ile işbirliği yaptı. Planları istedikleri gibi işledi; fakat Sylvanas bu sefer de şeytanlara savaş açtı. Kendi hayatını kurtarmak için Varimathras Sylvanas’a ve Forsaken’a işbirliği teklif etti. Şimdi Forsaken’ın en önemli ikinci adamı olarak Undercity’nin güvenliğini sağlamaktadır. Varimathras Sylvanas’a ve Forsaken’a işbirliği teklif etti. Şimdi Forsaken’ın en önemli ikinci adamı olarak Undercity’nin güvenliğini sağlamaktadır.

MASTER APOTHECARY FARANELL- Sağlığında Faranell büyük bir alchemist olarak Dalaran’ın bilge büyücüleri arasında yaşardı. En büyük hobisi iksirler, serumlar, panzehirler ile deneyler yapmaktı. Vebadan ölüp bir Forsaken olarak tekrar dirildiğinde iksirlere olan muazzam tutkusu derin bir vahşetle birleşti. O günden sonra Faranell Kraliçe Sylvanas için yeni zehirler, toksinler, salgın hastalık yayan iksirler geliştirir.

wowturkten alıntıdır...
Cevap bulunamadı.