alexa
World of Warcraft
World Of Warcraft, Warcraft 3 ' ün devamı olarak Blizzard ' ın yaptığı online olarak oynanan MMORPG oyundur. WoW olarak da bilinir. En ucuz Wow Gold satın almak veya satış yapmak için doğru yerdesiniz. WoW Battlechest cd key satin alarak oyuna baslayabilir, Warlords of Draenor ve Legion ile upgrade edebilir, Prepaid yani Game Time alarak oyunu oynamaya devam edebilirsiniz.
236
Reputation Nedir ? Neden Önemlidir ?
İsimsiz Üye
12 Şubat 2015 23:36
Reputation Nedir ? Neden Önemlidir ?Bu rehberimizde World of Warcraft çıktığından beri oyunda bulunan bir sistemden bahsedeceğiz. Rehberimiz başlıkta da okuduğunuz gibi Reputation hakkında. Reputation sistemiyle oyun içinde mutlaka karşılaşmışsınızdır. Görev tamamladığınızda yada dungeonda ilerlerken chat kısmında bir bölge veya şehir için Reputation kazandığınıza dair bir yazı görmüşsünüzdür.

Reputation kelimesinin Türkçedeki karşılığı “İtibar – Saygınlık”tır. Reputation, Oyunda tarafınızda bulunan şehirler ve factionlar için itibar durumunuzu belirleyen bir kavramdır. İtibar seviyeleri ise şu şekilde; “Hated- Hostile – Unfriendly – Neutral – Friendly – Honored – Revered – Exalted”. Reputation sayfanıza oyun için U harfine basarak ulaşabilirsiniz.

Hated: Bu seviyede, topluluğun üyeleri sizden nefret etmektedirler. Gördükleri zaman size saldıracaklardır.

Hostile: Bu seviyede, topluluğun üyeleri sizi tehdit olarak algılıyor. Sizi gördükleri zaman saldıracaklardır.

Unfriendly: Bu seviyede, topluluğun üyeleri sizi iyi biri veya arkadaş olarak görmüyor. Sizi gördükleri zaman saldırmazlar. Sizin sattığınız eşyaları satın alırlar ama size eşya satmazlar.

Neutral : Bu seviyede, topluluğun size karşı görüşü tarafsız. Oyuna birçok topluluk ile bu itibar seviyesinde başlarsınız.

Friendly : Bu seviyede, topluluğun üyeleri sizi arkadaş olarak görüyor. Bu seviyeye ulaştığınızda sadece bu itibar seviyesine sahip olanları satın alabildiği bazı eşyalar açılır. Topluluklara ait tabardları alabilmek için Friendly seviyesinde olmalısınız.

Honored : Bu seviyede, topluluğun üyeleri tarafından onurlu bir kişi olarak görülüyorsunuz. Sadece bu seviyeye ait bazı eşyaları satın alabiliyorsunuz. TBC Heroic Dungeonlarının giriş anahtarlarını alabilmek için topluluk ile Honored seviyesinde olmalısınız.

Revered : Bu seviyede, topluluk için epeyce saygılı biri olmuşsunuzdur. Birçok eşyayı satın alabilirsiniz.

Exalted : Bu seviye saygınlıkta ulaşabileceğiniz son seviyedir. Topluluğa ait bütün eşyaları ve binekleri satın alabilirsiniz.

Reputation Kazanmak İçin Ne Yapmalıyım ?

Reputation kazanmanın birkaç yolu var.

*İlk olarak yaptığınız görevlerden reputation kazanırsınız. Yapacağınız görevler ve daily görevlerle birlikte Reputation seviyenizi hızlı bir şekilde ilerletebilirsiniz. (Mists of Pandaria ‘daki faction-sehirlerde reputation puanı kazanmak için daily görev farmlamanız gerekiyor.)

*İkinci bir yöntem ise bazı yaratıkları öldürerek reputation kazanabilirsiniz.
*WotLK ve Cataclysm factionlarında friendly seviyesine ulaşınca alabildiğiniz tabardlar ile dungeon ve görevlerden kazandığınız reputationların bir kısmını tabardını giydiğiniz factiona aktarabilirsiniz.
*Eğer ırkınız insansa tüm reputation puanlarınıza %10 eklenir
*Guild Perkleri aracılığıyla %10 ek reputation kazanabilirsiniz.

Reputation HediyeleriŞehirlerdeki itibar puanlarınız arttıkça bazı hediyeler kazanırsınız. Örneğin vendorlardan yaptığınız alışverişlerinizde indirimler olur. Ayrıca bazı factionlarda sadece belirli itibara sahip kişilerin alabildiği eşyalar ve binekler olabilir. Bazı Factionlarda Exalted seviyesine ulaştığınızda ünvan (title) kazanabilirsiniz.

Hediyelere biraz daha detaylı bakarsak;

Friendly: 5% İndirim
Honored: 10% İndirim
Revered: 15% İndirim
Exalted: 20% İndirim


Vendordan alacağım %20 indirim neyi etkiler ki diye düşünebilirsiniz. Fakat uçuş eğitimleri ve bazı pahalı meslek malzemelerini düşününce aslınca epeyce etkiliyor.

ALINTIDIR
Cevap bulunamadı.