alexa
World of Warcraft
World Of Warcraft, Warcraft 3 ' ün devamı olarak Blizzard ' ın yaptığı online olarak oynanan MMORPG oyundur. WoW olarak da bilinir. En ucuz Wow Gold satın almak veya satış yapmak için doğru yerdesiniz. WoW Battlechest cd key satin alarak oyuna baslayabilir, Warlords of Draenor ve Legion ile upgrade edebilir, Prepaid yani Game Time alarak oyunu oynamaya devam edebilirsiniz.
402
World Of Warcraft İnceleme :
Ali Buğra Y.
13 Eylül 2015 09:19

Bilgisayar oyunlarının genel amacının; insanı tek başınayken dahi eğlendirebilmek üzerine kurulu olduğu hepimiz tarafından bilinir. Bu “tek başına” kavramı ileri seviyelere ulaştığında özellikle ailelerin kafalarında soru işaretleri oluşturur. Hatta bilgisayar oyunları ile fazla haşır neşir olanların, sosyal hayattan yavaş yavaş ellerini ayaklarını çektiklerini düşünen anne-babalar harekete geçer, çocukları ile daha fazla birlikte olabilmek için olur olmaz planlar kurar. Çocuklarının daha sosyal olmasını isteyen bu ebeveyn sınıfı, çocuğuna daha az bilgisayar oynamasını sağlayacak yasaklar koyar. Sıra çocuğu ile daha fazla birlikte olmaya gelmiştir. En basitinden bir hatta hafta sonu pikniği düzenlenir ve çocuk ile daha fazla birlikte olunacak ortam yaratılır. Peki ya oyunun son aşamasına kadar gelip, basit bir piknik uğruna yarı yolda bıraktığı ve canından çok sevdiği karakterini aklından çıkaramayan o zavallı genç piknikten zevk alır mı sanırsınız?

Tek kişilik oyunları bir kenara bırakıp, Internet bağlantısı ile oynanan ve dünya üzerinden sayısız insanın bir araya geldiği yapımlar söz konusu oldu mu iş, içinden çıkılmaz bir hal alır. Çocuklarının asosyal olduğundan artık iyice emin olan anne-baba ne yapacaklarını düşünürken, çocuğun ise artık kendini savunacağı önemli bir koz vardır: “Ben tek başıma değilim ki. Bu oyundaki herkes gerçek insan!”. Ebeveynler açısından düşünüldüğünde, çocuğun Internet üzerinden de olsa farklı insanlarla tanışıyor olması, İngilizce bilgisini ilerletiyor olması ve dolaylı da olsa sosyal ortama kalıyor olması bir nebze de olsa rahatlatıcı olur. Fakat bu sefer işin farklı bir yönü ortaya çıkar. Online oynanan oyunlar diğer tek kişilik oyunlar gibi kısa süreli değil, uzun solukludur. Dolayısıyla çocuğun tüm boş vakitlerini hatta feragat ettiği uyku saatlerini de ele geçiren oyun süresi yeni bir endişe kapısı açar. Anne-baba odasından uzun süredir çıkmayan çocukları için endişe duymaya başlarlar ve annenin acıklı feryatları koridorları inletir: “Çocuğumuz gitti elden bey!”… 
 

Ali Buğra Y.
13 Eylül 2015 11:12

Çok Güzel Bir İnceleme :)

Çağrı T.
22 Ekim 2015 21:05

Güzel inceleme olmuş kısa ve öz :)