alexa
World of Warcraft
World Of Warcraft, Warcraft 3 ' ün devamı olarak Blizzard ' ın yaptığı online olarak oynanan MMORPG oyundur. WoW olarak da bilinir. En ucuz Wow Gold satın almak veya satış yapmak için doğru yerdesiniz. WoW Battlechest cd key satin alarak oyuna baslayabilir, Warlords of Draenor ve Legion ile upgrade edebilir, Prepaid yani Game Time alarak oyunu oynamaya devam edebilirsiniz.
175
WoW Quest Yapma Rehberi
Serhat Ç.
16 Aralık 2014 18:24


Merhaba,
Yeni başlayanlar için hazırladığımız rehberlerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu rehberimizde Quest ( görev ) alma ve onları tamamlama hakkında bilgiler vereceğiz.

Öncelikle diyebilirsiniz ki quest yapmakta ne var herkes nasıl yapacağını kavrar filan ama öyle değil gerçekten Daha önceden oyun kültürü olmayan kişiler görevleri yaparken oldukça zorlanıyorlar. Özellikle ingilizcesi yeterli olmayanlar bu konuda ciddi sıkıntılar yaşıyorlar.

Konumuza gelirsek, görevlerin hepsinin aslında belirli bir mantığı var. Görevi aldığımız metinde görevin tüm detayları yazıyor. Öncelikle tamamlayamadığınız görevlerde, görev metinlerini okumak çok faydalı olacaktır.
Görevi üzerinde ! işareti olan kişilerden alıyoruz. Görevlerin tarzı daha çok gerekli bir esyayı toplamak, 5-10 tane yaratığı kesmek veya senaryo gidişatı ile ilgili kişilerle konuşmalar yapmak oluyor genelde…
Klavyemizdeki L tuşuna basarak görevin içeriğini ve yine Klavyemizdeki M tuşuna basarak görevin harita üzerinde nerede olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Hangi görevi yapmak istiyorsak onu seçiyoruz ve haritada nereye gitmemiz gerektiğini görüyorüz. Bu özellik 3.3 Patchi ile birlikte geldi. Ondan önce görevlerin yerlerini haritada kendimiz bulmaya çalışıyorduk ve bizi gerçekten epeyce uğraştırıyordu. Bazı görevlerde haritada tam gitmeniz gereken yere bile gitseniz aradığınız şeyin orda olmadığı olabiliyor. Böyle durumlarda etrafta mağara, maden gibi şeyleri arayıp, o maden veya mağaralardaki geçitlerle görev yerine gitmeniz gerekebiliyor.Bazı görevleri tamamlayabilmek için bazı eşyaları toplamamız veya bulmamız gerekiyor. Örneğin bir kargo uçağının düşmesinden dolayı etrafa sacılan esyaları bulup getirmemiz gerekiyor. Bu eşyalar görev üzerinde Required Items olarak gözüküyor.
Görev için yapmamız gereken seyleri yaptığımızda üzerinde ? işareti olan kişilerden görevimizi tamamlıyoruz. ( Resme Tıklayınca büyür ) Resimde de gördüğünüz gibi bazı görevlerin Rewards bölümü var. Yani görevi tamamladığımız için kazanacağımız Ödül. Fakat bu ödüllerden sadece 1 tanesi seçebiliyoruz. Kırmızı renkli gözüken quest ödülleri bizim kullanamadığımız eşyalar. Bu yüzden kullanabileceğimiz eşyaları seçerek karakterimiz güçlendirebiliriz.


Rehberimiz bu kadar umarız yardımcı olmuşumdur.
Keyifli oyunlar.
Cevap bulunamadı.