alexa
World of Warcraft
World Of Warcraft, Warcraft 3 ' ün devamı olarak Blizzard ' ın yaptığı online olarak oynanan MMORPG oyundur. WoW olarak da bilinir. En ucuz Wow Gold satın almak veya satış yapmak için doğru yerdesiniz. WoW Battlechest cd key satin alarak oyuna baslayabilir, Warlords of Draenor ve Legion ile upgrade edebilir, Prepaid yani Game Time alarak oyunu oynamaya devam edebilirsiniz.
552
Black Temple Boss taktikleri - 1
İsimsiz Üye
13 Şubat 2015 00:13
High Warlord Naj'entus HP: 3.6 milyon

Bu boss 8 dakika içinde öldürülmeli yoksa Enrage oluyor.

Needle Spine: Boss rasgele 3 hedefe kemikten bir iğne fırlatıyor (needle spine). Her iğne 3k-4k arası fisiksel hasar veriyor ve buna ek olarakta 6 yard yakındaki herkese 2-2,5k arası frost hasar veriyor. Boss bu özelliği bütün dövüş boyunca kullanıcak o yüzden raidteki herkes birbirine 6 yardtan uzak durmalı ki ekstradan frost hasar almasın.

Impaling Spine: Boss 1 hedefe devasa bir kemik parçası fırlatıyor, bu özellik hedefte 4,5-5k arası fiziksel hasara yola açar ve hedefin bayılmasına (stun) sebep olur. Bu özelliğe maruz kalan kişi hiçbirşekilde kıpırdayamaz ve her saniyede 2750 frost hasarı alır. En yakındaki oyunculardan birinin derhal hedefe yaklaşıp onu bu kemikten kurtarması gerekir. (Bu işlemi yapmak aynı sandıkları/ kutuları açmak yada maden/ot toplamak gibi) Bu işlem gerçekleştiğinde hedef bayılma durumundan kurtulur ve o kemik parçası kurtaran kişinin çantasına düşer. Bu kemik parçaları bossun Tidal Shield adlı özelliğini ortadan kaldırmak için kullanılacak tek yöntemdir.

Tidal Shield : Boss bu özelliğini her 60 saniyede bir kullanır. Bu kalkan aktif iken hiçbir saldırı ve büyü boss a hasar veremez. Ayrıca buna ek olarak, Tidal Shield aktif haldeyken boss her 2 saniyede bir canının %1 i ni geri kazanır.Bu sebeple bu kalkanın mümkün olan en kısa sürede yok edilmesi gerekir. yok etmek için Impailing Spine özelliğinde anlatılan yöntem kullanılır. (Çantamıza düşmüş olan kemik parçasını kartopu misali boss a fırlatıyoruz). Kalkan kırıldığında raidteki herkes 8.5k frost hasarı alır. Kalkan yok edilmeden önce düşük can da olanlar iyileştirilmeli ve eğer mümkünse Major Frost Protection Potion içilmeli.

Bossun özellikleri bu kadar. Gelelim taktiğe. Öncelikle raidteki herkesin bufflarla 9k canı olması gerekli (10k olsa dahada iyi) Bunun dışında mele dps hariç diğer herkesi birbirinden en az 6 yard uzakta durması ve yakınındaki oyuncuların Impailing Spine tarafından hedef alınmaları durumunda hemen müdahele etmeye hazır olması gerekiyor. Bossun nerede tanklanacağı çok önemli değil, ister olduğu yerde tanklayın, ister odanın ortasında isterseniz odanın diğer ucunda. (Biz odanın diğer ucunda tanklıyoruz). Herkes pozisyonunu alır, melee dps 2 gruba ayrılır, birisi bossa sol arkadan diğeri sağ arkadan saldırıcak. Boss 1 hunter tarafından misdirection yardımıyla tanka yönlendirilir. Pull ile birlikte boss Needle Spine özelliğini kullanmaya başlar. Pulldan sonraki 20. ve 40. saniyede boss Impailing Spine kullanıcak. Hedefler hemen spinelardan kurtarılır. Dövüş başladıktan 1 dakika sonra ilk Tidal Shield gelir. Bu andan itibaren herkesin canının 8.5k üzerinde olduğuna yada frost protection potion içtiğine emin olduktan sonra kalkan yok edilir. Her kalkanın yok edilmesinin ardından boss 15 saniye boyunca Needle Spine özelliğini kullanmaz.

Evet oldukça kolay bir boss gerçekten. Raide gelirken herkes 1-2 adet Major Frost Protection getirirse ve raid lideri tarafından da 1 ade frost pot cauldron sağlanırsa işler daha da kolaylaşır.Herkesin en az 9-10k hpsi olması bu dövüşü gerçekten kolaylaştıran etkenlerden birisidir. Açıkçası bu bir dps yarışından çok hayatta kalma mücadelesi, her fırsatta bandaj / health Stone / fel blossom/ nightmare seed kullanılmalı.


SÜPREMUS Black Temple ın 2. bossu. Yine gerçekten uygulama ve boss özellikleri açısından gerçekten çok kolay bir boss. 2 faz (phase)bulunuyor bu dövüşte. Phase 1:Tank/Spank, Phase 2:Kite.
Boss Özellikleri
HP : 5 milyon

Molten Flame : Boss rasgele bir oyuncuya doğru yerden ilerleyen mavi ateşler yollar. Bu ateşler içerisinde durulduğu taktirde her saniye 3k fire hasar verir. Hemen uzaklaşılmalıdır. Boss bu özelliğini Phase1(P1) ve Phase2 (P2) boyunca her 20 saniyede bir kullanır.

Hurtful Strike : Agro listesindeki en yüksek 2. melee hedefe yönelen bir saldırı. Çok yüksek miktarda hasar verir. Bu sebeple feral druid yada protection tank off tank görevinde kullanılmadır. (Biz 1 main tank (warrior) 2 offtank (1 warrior 1 feral druid) kullanıyoruz.)

Gaze : Boss bu özelliğini P2 de kullanır.Prince Kaelthas ın yardımcılarından Thaladred the Darkener ile aynı özellik. Supremus rasgele bir oyuncuyu seçer ve onu 10 saniyeliğne kovalamaya başlar. Her 10 saniyede bir hedef değiştirir.

Volcanic Geyser : Yine P2 özelliği. "The ground begins to crack open!" şeklinde bir emote un ardından etrafa mavi alevler saçan küçük volkan bacaları ortaya çıkar, rasgele yerlerde. 4.5k fire hasarı sözkonusu olduğu için bu volkanlardan uzak durulmalıdır.

Molten Punch : P2 boyunca kovalanan hedef eğerki bossa çok yaklaşırsa boss bu özelliği kullanır. Knockback ve 5k fiziksel hasar sözkonusu.

Taktik
Phase1 : P1 klasik tank/spank. Melee dps molten flame özelliğine dikkat etmelidir. Fazla aggro üretmeden offtankların main tankın hemen altında yer almasına dikkat ederek dps yapılmalıdır.Her 5 saniyede bir en yüksek h pli melee range teki oyuncu Hurtful Strikelara hedef olacaktır. Bu faz 1 dakika sürer.1 dakika sonunda faz 2 başlar.

Phase2 : Bu faz başlar başlamaz Supremus rasgele bir oyuncu üzerinde Gaze özelliğini kullanır. Eğer hedeflenen kişi druid yada shaman ise travel form/ ghost wolf özellikleri oldukça yararlı olur. Rogue lar sprinti buraya saklamalıdır. Supremus 5 kere hedef değiştirdikten sonra bu faz biter tekrar P1 başlar ve böyle devam eder.

Raidte en az 2 hunter olduğunu varsayarsak, ilk hunter pull esnasında misdirection kullanır ve 2. hunterda ilk faz değişiminde MT nin supremusu tekrar almasına yardımcı olur. Sonra dönüşümlü olarak devam edebilirler.


SHADE OF AKAMA Çok ilginç bir boss gerçekten. Odanının girişinde Akama gizlenmiş durumda bizi bekliyor. Konuşursanız encounter başlar. Yeni gelenleri, questi aldınmı olm bak bu adamdan şeklinde kandırım eğlence yaratmak her ne kadar ilk başlarda gerçekten komik olsa bile bir süre sonra bayıyor :>
Özellikler

Hiçbir özelliği yok bossun, 1 milyon civarı hpsi var.

Diğer Moblar

Ashtongue Channeler : Shade of Akamayı olduğu yerde sabit tutan ve saldırılardan etkilenmemesini sağlayan amcalar. 6 adet bulunuyor bunlardan her biri 100k hp ye sahip.Bütün hiçbirşeye karşılık vermeden banish işlemine devam edicekler bütün dövüş boyunca. Ranged dps bunları kesicek.

Ashtongue Sorcerer : Bu arkadaşlar channelerlar öldükçe onların yerlerini almak için geliyorlar. 100k hp.

Ashtongue Defender : 80k hp warriorlar tarafından tanklanıcaklar.

Ashtongue Elementalist : 25k hp, aoe fire hasarı. Bunlar melee dps tarafından öldürülecek.

Ashtongue Rogue : 30k hp, zehir kullanıyorlar. Meles dps tarafından öldürülecekler.

Ashtongue Spirit Binder : 25k hp, yine aynen melee dps tarafından öldürülecekler. Bu moblar diğerlerini iyileştirebiliyorlar.

Bu dövüşte dps ikiye ayrılıyor. Melee 1 dps warriora asist etmeli. Onun seçtiği hedef en kısa sürede öldürülmeli. Bütün mageler gelen rogue,elementalist ve spirit binder ları polymorph yapıcak. Melee dps te bunları sırayla kesicek Öncelik olarak Spell Bimder > Elementalist > Rogue. Defenderlar offtanklar tarafından tanklanıcak. Ranged dps en kısa sürede channelerları öldürücek. Channelerlar azaldıkça Shade of Akama, Akama’ya doğru yaklaşıyor. En sonunda Shade of Akama ‘ ya dps yapılabilmeye başlanıyor. Bu anda bütün raidler addleri bırakıp Shade of Akama’ya dalıyor. (Offtanklar defenderları tanklamaya deva ediyor tabiî ki) Çok uzun sürmeyen bir dövüş. Mageler polymorph olayında sorun yaşamazsa ve melee dps te bunları hızlı bir şekilde keserse geriye kalan tek sorun ranged dps in channeler ları kesmesi. Biraz koordinasyon ve iyi dps ile çok kolay bir boss.

( Bu boss u her guild bu şekilde kesmiyor olabilir, ben kendi kullandığımız taktiği anlattım.polymorph kullanılmadan da kesenler var.)


TERON GOREFİEND Tamamen DPS e ve iyi healing e dayalı bir encounter.

HP : Yaklaşık 4 milyon.

Özellikler:

Doom Blossom : Rastgele oyunculara 1.5k shadow hasar verir. Engellenemez, heallenmelidir.

Shadow of Death : Her 30 saniyede bir rasgele bir oyuncuyu hedefler. Hedeflenen oyuncu 1 dakika sonra ölür ve hayalete dönüşür.

Crushing Shadows : Raidten rasgele 5 kişiye gelen bir debuff. Alınan shadow hasarı %50 arttırır.

Incinirate : Rasgele hedeflere her 3 saniyede bir 2,5-3k civarı fire hasarı verir. Hemen dispellenmelidir.

Boss önündeki merdivenlerin hemen altında tanklanır. DPS ve healerlar bossun arkasındaki balkona koşarlar. Shadow of Death debuff ını alan oyuncu ölmeden önce raidten mümkün olduğunca uzak bir noktaya (tercihen giriş kapısı civarlarına) gitmelidir. İsteğe bağlı olarak ilk debuff ı alan yüksek dps yapabilecek oyunculara soulstone verilebilir (debuff ı aldıktan sonra). 1 dakika sonunda hedef oyuncu ölür ve bir hayalete dönüşür. Ölen oyuncunun içinden 4 adet Shadowy Construct çıkar. Bu moblara normalde hiçbir şekilde hasar verilemez sadece hayaletler bunları öldürebilir.

Hayalet özellikleri :

Spirit Strike : Hedefe 700 hasar verir ve verdiği melee hasarı 5 saniyeliğine %10 düşürür.
Spirit Lance : 6000 hasar verir, ve hareket hızını %30 azaltır. Bu efekt 3 kat üst üste eklenebilir.
Spirit Volley : 12 yard mesafedeki her hedefe 10k hasar verir. 15 sn cd.
Spirit Chain : 12 yard mesafedeki her hedefi 5 saniyeliğine hareketsiz kılar. 15 sn cd.
Spirit Shield : Dost bir hedefin üzerinde 90 saniyeliğine 12000 shadow hasar emen bir kalkan koyar.

Ghost olduğunuzda 1 dakika boyunca bu şekilde kalıcaksınız. Çıkan 4 construct ı da öldürmelisiniz. Yapmanız gereken ilk şey Spirit chain ile constructları durdumak olmalı. Ardından Spirit volley chainin etkisini kaldırıyor bu yüzden her hedef arasında sırayla değişerek hepsine birer birer spirit lance atın. Her chaindne önce Spirit Volley kullanın ekstra dps için. Constructlar direk olarak raide doğru ilerliyicekler sizin amacınız bunları raide ulaşmadan öldürmek. 40- 45 saniye civarı bir sürede bütün constructları öldürürseniz kalan sürede healerlarınıza Spirit Shield verebilir ve boss a Spirit Strike debuff ı uygulayabilirsiniz. Yada sizden sonraki hayaletin constructlarını öldürmesine yardımcı olabilirsiniz.

Tamamen bir DPS savaşı. Bütün raid shadow resistance buff ile bufflanmalı zor durumlar karşısında herkeste 1 er adet Major Shadow Protection Potion oldukça işe yarayabilir. Incinerate en kısa sürede dispel dilmeli.
İlk başlarda herkes constructları öldürme işine alışamabilir fakat zaman bu sorun ortadan kalkıcaktır. Herkes kendi constructlarını öldürdüğü sürece kazasız belasız halledilebilecek bir boss.

Shadow of Death debuff ı almadığınız sürece oturduğunuz yerden full dps yaptığınız bir encounter.
Cevap bulunamadı.