alexa
World of Warcraft
World Of Warcraft, Warcraft 3 ' ün devamı olarak Blizzard ' ın yaptığı online olarak oynanan MMORPG oyundur. WoW olarak da bilinir. En ucuz Wow Gold satın almak veya satış yapmak için doğru yerdesiniz. WoW Battlechest cd key satin alarak oyuna baslayabilir, Warlords of Draenor ve Legion ile upgrade edebilir, Prepaid yani Game Time alarak oyunu oynamaya devam edebilirsiniz.
394
Karazhan Rehberi - 1
İsimsiz Üye
13 Şubat 2015 00:07
Chess Event

Karazhanda bizi bekleyen bir diğer event, Medivh'e karşı oynayacağımız satranç. Oyunu başlatmak için kendi bağlı olduğunuz faction'un şah taşı ile konuşarak oyunu başlatıyoruz. Raidde bulunan her oyuncu satranç tahtasındaki taşları kontrol edebilir ve her taşın kendine has özellikleri mevcut.Amacımız; rakip faction'un şahını bizim ki ölmeden yıkmak..

Taşları yönetmek ve kullanılan her skill'de 5 saniyelik bir cooldown var. Şimdi hangi taş hangi kurala göre ilerler ve yetenekleri nedir bakalım:

King: Yüksek HP ve hasar verme gücüne sahiptir.

Frontal Cleave: Önündeki 3 taşa 4.000 hasar veren yetenek

Heroism: Çevresindeki tüm taşlarımızın verdiği hasarı %50 arttıran bir buff.

King, birer kare ilerler ve range'i bir karedir. Unutmayın; ilk kimin kralı ölürse oyunu kaybeder.

Queen: Orta oranda HP ve yüksek hasar kapasitesine sahiptir. Bulunduğu paralel sıradaki (4 sıra range'i vardır) rakip taşa 4.000 hasar verir (5 saniye cooldown). Diğer saldırısı ile de aynı rangedeki rakibe 6.000 hasar verir ancak 15 saniyelik bir cooldown'u vardır bu yeteneğin. 4 sıra birden hareket eder ya da 45 derecelik açı ile 3 sıra ilerler.

Priest: Düşük HP ve hasar veren, ana özelliği kendi taşlarımızı heal etmek olan kozumuz. İlk yeteneği ile satraç tahtasının yarısı uzaklığa kadar olan mesafede bulunan taşımızı 6000 heal eder (10 saniye cooldown). Diğer bir özelliği ile, önünde bulunan 3 taşımızı aynı anda 2000'er heal eder (5 saniye cooldown). Aynı şah gibi birer kare ilerler.

Knight: Normal oranda HP ve düşük hasar verebilen taşımız. İlk yeteneği ile önünde bulunan rakip taşa 3000 hasar verir (5 saniye cooldown). Diğer yeteneği ile önündeki taşlarımızın aldığı hasarı %50 düşüren bir bufftır. İki kare ileri ya da bir kare çapraz şeklinde hareket etmektedir.

Tower: Düşük HP ve orta derecede hasar veren taşımız. İlk saldırısı ile önüdeki sırada bulunan rakip taşlara 3000 hasar verir (5 saniye cooldown). Diğer yeteneği ile kendisinin aldığı hasarı %50 düşürür. Birer kare şeklinde ilerler. Doğru kullanıldığında oyundaki kilit taşlarınızdan birisi olacaktır.

Pawn: Düşük HP ve düşük hasar verme kapasitesine sahip olan taşımızdır. İlk saldırısı ile önündeki rakibe 1000 hasar verir (5 saniye cooldown). Diğer bir yeteneği ile, kendisine gelecek hasarın 500'ünü karşılayacak bir kalkandır.

Bu karşılaşmada zafere ulaşmak için öncelikle rakibinizin healer olan taşlarını yok etmelisiniz. Ayrıca kendi kralınızı rakipten iyi şekilde sakınmalısınız. Oyunu kazandığınızda spawn olacak chestden lootunuzu alabilirsiniz.

ALINTIDIR
Cevap bulunamadı.