alexa
World of Warcraft
World Of Warcraft, Warcraft 3 ' ün devamı olarak Blizzard ' ın yaptığı online olarak oynanan MMORPG oyundur. WoW olarak da bilinir. En ucuz Wow Gold satın almak veya satış yapmak için doğru yerdesiniz. WoW Battlechest cd key satin alarak oyuna baslayabilir, Warlords of Draenor ve Legion ile upgrade edebilir, Prepaid yani Game Time alarak oyunu oynamaya devam edebilirsiniz.
496
Zul'Aman Boss Stratejileri
İsimsiz Üye
13 Şubat 2015 00:04
Raid : 10 Kişilik

Not: Bu Strateji Rehberleri Test Realmınden edinilmiş bilgiler olup, Patch çıktığında Bossların stratejilerinde Blizzard değişiklik yapmış olabileceğinden %100 doğru olmayabilirler.Ancak size yol göstereceğini düşünüyoruz.Önümüzdeki hafta Zul'Aman Stratejilerimiz ne olursa olsun güncellenecektir

Nalorakk

Zul'Aman'daki ilk bossumuz Ayı Lordu Nalorakk karşılacağımız ilk boss. Ona Hız Runlarında 20 dakikada ulaşmanız gerek, aksi taktirde yetişemeyebilirsiniz. 

Genel Bilgller:
HP: 1,700,000

Faz ve Formları: 2 Form, Troll ve Ayı - %10'lük her HP düşüşünde form değiştiriyor. 

Yetenekler
Tüm Formlar
• Brutal Swipe: Tanka vurulan yüksek hasarın nedeni Brutal Swipe aldı yetenek.Damage aggrosu Tanka yakın insanlara da geçebiliyor.
• Crushing Blow koyamıyor.
Troll Formu
• Mangle: Tüm Bleed efektleri %100 daha fazla hasar veriyor.
• Surge: Charge'ye benzeyen ve 5 yard gibi bir AoE Melee damage özelliği bulunan bir yetenek.
Bear Formu
• Lacerating Slash: Bleeding efekti, 1735 damage her 2 saniyede bir. 18 saniye sürüyor.
• Rend Flesh: Bleeding Efekti, 2335 damage her saniye. 5 saniye sürüyor.
• Deafening Roar: 40 yard gibi bir bölgeye 1235-1365 arası hasar veriyor ve 2 saniyelik bir silence efekti veriyor.


Grup Tavsiyeleri:
• 2 Tank

Notlar: Narlorakk sınıfların özelliklerini etkileyen ve işlerini yapmasını engellemeyen bir boss. Her ne kadar Zul'Aman'ın en kolay bossu olsa da yine de itemleriniz bu savaşta çok önemli.
Tanklarınızın her ikisininde Karazhan Gearlı olması ve Healerilerinizin 5-10 dakika arası healing'e dayanıklı bir MP5 değerine sahip olması gerekmekte.Manalar bitmeden Narlorakk ölmeli.

Strateji:

Narlorakk'ın iki fazı bulunmalta ve devamlı form değiştirecek boss.Her form için birer tank görev yapacak, Troll tarafında direkt olarak melee damage vuracağından HP'si yüksek tutmak yerine, Migitation'a gitmesi gerekiyor.Bear form'da da bleeding efektleri yüzünden Stamina önem kazanıyor.

Faz 1:
Narlorakk'ı platformun ortasına çekin ve her iki tankın üst üste durarak Brote Swipes'i paylaşmasını sağlayın. Bütün Melee DPS boss'un arkasına geçecek, ve tüm ranged sınıflar da bossun etrafını çevirecek.Surge için birbirinizden uzak durmanız gerekli. Tankınız mangle efekti alacak, dikkatli olun.


Faz 2:
Narlorakk bir ayıya dönüşecek ve bu noktada diğer tank taunt atmalı ve aggroyu üzerine çekmeli.İkinci tank, birinci tanktan daha fazla healing'e ihtiyaç duyacak bleeding efektleri yüzünden.Bütün healerlerin görevi Tankı full hp'de tutmak ve manalarını dikkatli kullanmak.

Boss Faz 1'deki haline döndüğünde diğer tank tekrar taunt atıp bossu üzerine alabilir.

Öneriler:
Debuffları kaldırmak için Blessing of Protection'u kullanabilirsiniz.(uygun gördüğünüz yerlerde!)

Aynı şekilde Taunt resist olursa Mocking Blow'u unutmayın.Bu da işe yaramazsa Blessing of Protection gene işe yarayacaktır.

Boss reset olabiliyor, eğer yanlış birşey olursa merdivenlerden aşağıya koşun.

Akil'zon

Kartal Lordu Akil'Zon Zul'Aman'da karşılacağınız ikinci boss.HP'si 1,300,000.

Yetenekler:

Summon Amani Eagle - Eagle Swoop'u olan Soaring Eagles Addleri gönderiyor.
Static Disruption (Nature) - Hedefe ve etrafındakilere 3500 damage veren bir yetenek.Ayrıca alacağınız nature damage oranını %25 arttırıyor.20 saniye sürüyor.
Call Lightning (Nature) - Direkt olarak 3000-4500 Nature Damage
Gust of Wind - Hedefi uçurur, hedef düştüğünde toplam HP'sinin yarısı gider.
Electrical Storm - Hedefi kaldırır ve üzerinde bir bulut oluşturur.Bu bulut, altında olmayan tüm oyunculara saniye başı yıldırım gönderir.Her saniye yıldırımın güçleri artar.Her 45-60 saniyede bir olur.

Strateji:
Bu savaşın amacı pozisyon ve gerektiği zaman oluşan bulutların altına kaçıp DPS vermeye devam etmek. Akil'zon MT'nize ortalama 2000-2500 gibi bir hasarla vuruyor.Ayrıca MT'ye Call Lightning'i oldukça sık uyguluyor.Static Disruption'un çok kişiye vurmasını önlemek için yayılmanız gerekmekte. Raid hemen bir kişinin üzerinde toplanacağı için bu konuda biraz tecrübe kazanmanız gerekebilir.

Periyodik olarak Akil'zon Electrical Storm'u her 45-60 saniyede bir kullanacak. Bu özellik kullanılmadan önce yağmur yağmaya başlayacak, bu yüzden yağmuru görünce hazırlanmanız gerekiyor.
Bundan sonra yapacağınız şey bulutu tespit edip oradaki oyuncunun yanına gitmek.Başka bir işaret de Electrical Storm kullanılmadan önce Akil'zon'un electrical charge atacak ve bir Life Drain
türü efekt bir oyuncuya gelecek.Oyuncu havaya kalkınca, üstünde bir bulut oluşacak.Main Tank dahil, bütün raid bu bulutun altına girmeli.Akil'zon bu büyüyü yaparken hareketsiz kaldığından MT sorun yaşamayacaktır.

Electrical Storm bittiğinde raid tekrar dağılmalı.Akil'zon ayrıca addler gönderecek.Bu addlerin Eagle Swoop özelliği 1500 damage veriyor. Locks bunlar için Seed kullanabilir.Önerilen stratejim ise
Shaman Chain Lightning'le aggro toplayop bir Warlock'un Seed of corruption kullanması. Kuşlar despawn olmadığı için direkt olarak öldürülmeleri gerekiyor.

Electrical Storm ve Addler dışında farklı bir durum olmadığı için bunları doğru yaptığınızda Akil'zon ölü bir kuş olacak :)

ALINTIDIR 

Sergen B.
20 Şubat 2015 10:27
Emeğine Sağlık Harika Anlatmışsın