alexa
World of Warcraft
World Of Warcraft, Warcraft 3 ' ün devamı olarak Blizzard ' ın yaptığı online olarak oynanan MMORPG oyundur. WoW olarak da bilinir. En ucuz Wow Gold satın almak veya satış yapmak için doğru yerdesiniz. WoW Battlechest cd key satin alarak oyuna baslayabilir, Warlords of Draenor ve Legion ile upgrade edebilir, Prepaid yani Game Time alarak oyunu oynamaya devam edebilirsiniz.
387
Classlar ve Irklar
İsimsiz Üye
13 Şubat 2015 00:31
World of Warcraft Horde ve Alliance olarak 2 ye ayrılıyor. Bunlar da kendi aralarında 4 de ayrılırlar.

ALLIANCE :Human, Elf, Dwarf, Gnome, Draenei

HORDE :Troll, Undead, Tauren, Orc, Blood Elf 
Human

Stormwind'in humanları kendini çabuk toparlayan bir soydandı.Vahşi Orcların birinci savaştaki istilasından hayatta kalarak çıkmışlardı. İkinci savaşta Stormwind'in ordusu anavatanları Azeroth'u geri almak için, ittifakla (Alliance) birlikte savaştı. İkinci savaşta elde edilen başarıdan sonra, Stormwind tekrar inşa edildi ve Human medeniyeti güney topraklarında tekrar eski görkemine kavuştu. Burning Legion'ın Lordaeron'un kuzey krallığını harabe halinde terk eden son istilası ile birlikte Stormwind Human medeniyetinin ayakta kalan son kalesi olmuştu. Kahramanlık örneği efsanevi Sir Lothar ve Kral Llane'in ardından, Stormwind'in koruyucuları bu topraklarda yaşayan azimli warriorlar olmuştu. Onlar karanlıkla kaplanan dünyada humanların onurlarını ve kudretlerini korumak için kararlı bir şekilde ayakta kaldılar.Başlangıç Puanları:
STR – 23 AGI – 20 STA – 22 INT -20 SPI – 21

Irksal özellikleri:
Perception: Görünmezliği farketme mesafelerini 10 yard (9 metre) uzatırlar 20 “ saniye sürer. 3 dk tekrar kullanım.
The human spirit: Spirit %5 fazladır
Diplomacy: Reputation kazanırken %10 daha fazla puan alır
Sword – Mace spec.: Mace ve sword skillerine +5 puan alırlar.

Başlangıç toprakları: Elwynn Forest
Ana şehri: Stormwind
Bineği: At
Seçilebilecek sınıflar: Mage – Paladin – Priest – Rogue – Warrior - WarlockGnome

Eksantrik ve genellikle parlak Gnomelar dünyanın kendine özgü ırklarından biri olmuştur. Onların saplantıları radikal yeni teknolojileri geliştirmek ve baş döndürücü mühendislik ile mucizeler inşa etmek olmuştur. Mucizedir ki her gnome bunu türlerine yaymak için yaşamıştır. Harika tekno-şehir Gnomeregan'da gelişen Gnomelar, ormanlı Dun Morogh zirvelerindeki kaynakları Dwarf kuzenleri ile birlikte paylaşmışlardır. Ironforge Dwarfları da teknoloji ve mühendisliğe merak göstermişlerdir. Gnomelarda dwarflara yönelik ileri görüşlü dizaynlarda kritik silahlar ve buharlı araçlar sağlamışlardır. Gnomelar ikinci savaş boyunca ittifaka çok iyi hizmet vermelerine rağmen garip bir şekilde son gelen Burning Legion istilasında yardım göndermeyi red etmişlerdir. Buna rağmen dizaynları Legion akınını döndürmede çok yardımcı olmuştur ama yinede Humanlar ve Dwarflar gnomeların yürekli tabur ve pilotlarını göndermeme kararıyla şok olmuşlardı.Savaş sona erdiğinde, İttifak (Alliance) Genomların bu davranışının altındaki gerçeği keşfetti. Anlaşılan, eski bir barbar tehdit dünyanın derinliklerinden çıkarak Gnomergan’ı esir almıştı. İttifakın birinci önceliğinin Burning Legion'ı yenmek olduğunu düşünen Gnomelar savunmalarını yalnız yapmaya karar vermişti. Aziz şehirlerini kurtarmak için kahramanca savaşmalarına rağmen, Gnomeregan geri alınamaz şekilde kaybedildi. Gnomeregan'ın düşüşü sırasında gnome ırkının neredeyse yarısı ortadan kalktı. Hayatta kalan gnomelar güvenli Ironforge kalesine sığındılar. Bir kez daha ittifakın (Alliance) amacı doğrultusunda onlarla birleştiler, Gnomelar zamanlarını ırkları için daha parlak bir gelecek sağlayacak şehirlerini tekrar geri almak için stratejiler ve silahlar geliştirmekte kullandılar.

Başlangıç Puanları:
STR – 18 AGI – 23 STA – 21 INT – 24 SPI – 20

Irksal özellikler:
Escape Artist: Root – Snare etkilerinden kurtulmaya yarar. 1.5 sn yapma süresi 1 dk. Tekrar kullanım.
Expansive Mind: Intelligence %5 fazla.
Arcane Resist: +10 arcane direnci.
Technologist: Engineering e 15 skill puanı

Başllangıç bölgesi: Dun Morogh
Ana Şehri: Iron Forge
Bineği: Mechano -Strider
Seçilebilecek sınıflar: Warrior - rogue - mage - warlock
Dwarf

Khaz Modan'ın karlarla kaplı dağlarının altında yaşayan sabırlı Dwarflar en eski güçlü insansılardandı. Dwarflar her zaman insanların en hızlı ittifakı olmuşlardır ve bundan büyük zevk almışlardır, savaşlarda ve anlatılan hikayelerde. Geçen çağlarda, Dwarflar nadiren onların güvenliğini sağlayan dağdan kalelerini terk etmişlerdir. Bununla birlikte, ne zaman savaş çağrısı duyulsa, onlar ortaya çıkarlar dost ve ittifaklarını kıyaslanamaz bir yürek ve kahramanlıkla savunurlar. Son zamanlarda dwarfların ortaya çıkmamış geçmişleri, orijin olarak nerden geldikleri yönünde yapılan keşiflerde, onların olağanüstü bir dönüşüm geçirdikleri ortaya çıkmıştır. Keşif herkesi daha dünya gençken kudretli titanların, Dwarfları taştan yarattığına inandırmıştır. Dwarflar, kaderlerinin dünyayı arayarak büyüleyici mirasları hakkında daha fazla kanıt bulmak ve titanların gizli miraslarını ortaya çıkarmak olduğunu hissetmişlerdir. Sonunda geçmişlerindeki bu örtüyü kaldırmak ümidiyle Dwarflar keşifler için dünyanın her ucuna maden arayıcılarını göndermişlerdir. bu yolculuklar dünyanın bilinen her yerinde onların kazı alanlarını ortaya çıkarmıştır. Bunlardan bazıları ileri karakol vazifesi görürken bazıları da düşmanlarının onları avladığı av alanları olmuştur.

Başlangıç Puanları:
STR – 25 AGI – 16 STA – 25 INT – 19 SPI – 19

Irksal özellikleri:
Stoneform: Poison,disease ve bleed etkilerine karşı bağışıklık ve AC de %5 artış. 20 sn tekrar kullanım 3 dk.
Gun Spec: Ateşli silahlara +5 skill bonus.
Frost Resist: Tüm Dwarflar +10 cold direncine sahiptir.
Treasure Finding: Mini haritada ufak hazine sandıklarını görebilirsiniz.

Diğer Bilgiler:
Başlangıç toprakları : Dun Morogh
Ana Şehri: IronForge
Bineği: Rams
Seçilebileck sınıflar : Hunter - Paladin - Priest - Rogue - Warrior
Night Elf

Münzevi Night Elfler Warcraft Dünyasındaki ilk ırklardan biridir. Bu gölgemsi ölümsüz varlıklar 10000 yıl önce büyüyü ilk inceleyip bütün dünyaya yayılmasını sağlamış ilk ırktır. Night Elf lerin büyü kullanmadaki dikkatsizlikleri Burning Legion u bu dünyaya çekmiş ve bu iki tanrısal ırk arasında felakete yol açan savaşlar çıkmasına sebep olmuştur. Elfler, zar zor Legion u dünyadan kovmuşlar fakat harika toprakları parçalanmış ve denizlerin altında kalmıştır. Yakın zamana kadar, elfler kendilerini dünyanın kalanına kapatmış ve kutsal dağları Hyjal in üstünde binlerce yıl yaşamışlardı. Legion un ikinci defa bu dünyaya saldırması Elfleri uzun uykularından uyandırdı. Şimdi dünyayı tekrar şekillendirmek üzere yeni bir ilgi ile kendilerini diğer ırklar ile müttefik hale getirdiler ve Azeroth’un ayakta kalması için çalışmaya başladılar. Bir ırk olarak Night elfler onurlu ve adildir, fakat diğer “aşağı ırklara” güvensizdirler. Doğalarında gece yaşamak vardır ve gölgesel güçleri aynı diğer ölümlü komşularına duydukları güvensizliği diğer ırklarda da doğurur.

Başlangıç Puanları:
STR – 20 AGI – 25 STA – 21 INT – 20 SPI – 20

Irksal özellikleri:
Shadowmeld: Savaş anında değilken ve hareketsizken elfler görünmez olabilir.
Quickness: Elflerin Dodge şansı %1 fazladır
Wisp Spirit: Öldükleir zaman wisp e dönüşürler. Bu halde hızları %50 daha fazladır
Nature Resist: Tüm elflerin +10 Nature direnç bonusları vardır.

Diğer Özellikleri : 
Başlangıç toprakları : Trisfal Glades
Ana Şehri : Under Xity
Bineği: Undead Steed
Seçilebilecek sınıflar : Mage - Priest - Rogue - Warrior - WarlockTauren

Kalimdor'un çimenli ovalarında yaşayan Taurenler devasa ve hayvansal yaratıklardır. Doğaya hizmet etmek ve vahşi doğa ile elementlerin ruhları arasındaki dengeyi sağlamak için yaşarlar. Büyük cüsselerine ve kaba kuvvetlerine karşın Taurenler, sessiz, barışçıl bir kabile hayatı sürerler. Fakat karmaşa zamanında Taurenler, toynakları altında düşmanlarını ezmek için ellerinden geleni ardından ardına koymayacak, yeri doldurulmaz bir düşmandır. Eski şefleri Cairne Bloodhoof'un liderliğindeki Taurenler, Burning legion'un istilası sırasında Orc'larla ittifak kurdu. O günden beri bu iki ırk sadır müttefikler olarak kalmıştır. Orc'lar gibi Tauren'ler de geleneklerini ve asil kimliklerini baki tutmak için çabalamaktadır.
Irksal özellikler:
War Stomp : Yarda kadar 5 düşmanı 2 saniye boyunca sersemletir.Tekrar kullanım süresi 2 dakika
Endurance : Sağlığı 5% arttırır
Cultivation : Herbalism'e +15 puan bonus verir.
Nature Resistance : Tüm Tauren'lerin +10 nature resisti vardır.

Diğer Bilgiler:
Başlangıç yeri: Mulgore
Ana şehir: Thunder Bluff
Irksal binek: Kodo
Seçilebilecek sınıflar: Druid, Hunter, Shaman, WarriorTroll

Güney denizindeki adaların çoğunu dolduran vahşi Orman Trolleri, acımasızlıkları ve karanlık mistisizmleri ile bilinirler. Barbar ve batıl inançlı Troller diğer ırklara karşı saf bir nefret taşırlar. Ancak bu kabilelerden sadece biri Genç savaş şefi Thrall ve güçlü Orcları ı tanıyınca bütün bu kötü özelliklerini aşmayı becerebilmişlerdir. Darkspear (karamızrak) kabilesinin Trolleri, stranglethorn daki anavatanlarından sürgüne gönderileli çok uzun zaman olmuştur ve neredeyse denizde yaşayan Murloc lar tarafından neredeyse soyları tükenme raddesine gelmişken Thrall ve ordusu tarafından kurtarılmışlardır. Karşılığında Minnettar troller Horde sonsuz bağlılık andı içmişlerdir.


Kurnaz Shadow Hunter, Vol’jin in liderliğinde Darkspear Trolleri evlerini Horde müteffiklerinin yanına taşımışlardır. Köyleri, ölmüş kabile yaşlılarından, Sen’jin in adıyla anılmakta ve Doğu kıyısının vahşi ve kayalık topraklarında yer almaktadır. Darkspear kabilesi aynı zamanda Echo adalarındaki ormanlarda bulunmaktadır. Troller bağlılıklarını horde un bir parçası olarak güçlü Taurenlere de belirtmişlerdir fakat müttefiklerinin üzerine büyük sefalet getireceğine inandıkları Forsaken lara karşı çok az güvenleri vardır.

Başlangıç Puanları:

STR – 24 AGI – 22 STA – 23 INT – 16 SPI – 21


Irksal Özellikleri:

Berserking : “Yaralandıkları” zaman aktive edilir. 20 saniye için büyü yapma ve savaşma hızları %25 artar
Regenearation :%10 rejenerasyon bonusu, bu bonus savaş esnasında aktiftir.
Beast Slaying :Beast sınıfı yaratıklara %5 daha fazla hasar verirler
Thorwn Wp. Sp. : Thrown weapon (fırlatılan silahlara) +5 skill puanları vardır

Diğer bilgiler
Başlangıç Bölgesi : Durotar
Baş şehri : Orgrimmar
Irksal Bineği : Raptor
Sınıflar : Hunter – Rogue – Shaman – Priest – Mage – Warrior
Undead

Lich king in zulümünden kurtulmuş olan bir gurup kaçak undead, karşılarına çıkan düşmanları yıkarak kendi özgür benliklerini korumak istediler. Forsaken olarak bilinen bu gurup liderleri olan banshee kraliçe Sylvanas Windrunner a hizmet etmeye adadılar kendilerini. Bu karanlık savaşçılar Lordearon’un eski baş şehri altında kendilerine bir gizli kale inşa ettiler. Lanetli Tirisfal Glades in altındaki bu labirentsel Undercity kötülüğün bir merkezi haline gelidi. Gölgeli köşelerinde, Sylvanas’ın kraliyet iksircileri yeni bir veba üretmek için çalışmaktadırlar – öyle ki bu veba sadece düşmanları olan Scourge u değil aynı zamanda Azeroth üzerindeki insanlığı da yokedecektir. Karanlık amaçlarına ulaşabilmek için, Horde’un primitif ırkları ile de bir müteffiklik kurmuşlardır. Yeni bulunmuş yoldaşlarına karşı asla bir gerçek sadakat beslemeyen Forsaken, onları ortak düşmanları olan Lich King e karşı da fişeklemektedir. Bu kıyamet elçilerinin planlarının nelere gebe olduğunu zaman gösterecek
Başlangıç Puanları
STR – 22 AGI – 18 – STA – 23 INT – 18 SPI – 25

Irksal özellikler:

Will of the forsaken : 5 saniye boyunca Fear – Sleep – Charm etkilerine karışı korunma. Not bu yetenek o anda aktif olan etkileri siler.
Cannibalize : Öldürdüğü düşmanının bedenini yiyerek sağlık kazanımı %200 artar. Tekrar kullanım 3 dk.
Underwater Breathing: Su altında nefes alma 4 kat fazla
Shadow Resistance : Tüm undeadler +10 shadow direncine sahiptir

Diğer Bilgiler
Başlangıç Bölgesi : Tirstal Fall Glades
Baş şehri : Undercity
Irksal Bineği : Undead Horse
Sınıflar : Rogue – Warlock – Warrior – Mage - Priest
Orc

Acımasız, yeşil derili Orc lar Azeroth’un en yaygın ırklarından biridir. Genelde Orcların vahşi ve beyinsiz oldukları, diğer ırklara karşı hiç toleransları olmadığı düşünülür. Cehennem gibi bir dünya olan Dreanor da doğmuş olan Orc ırkı, Dark Portal adı ile bilinen bir geçit ile Stormwind krallığına savaşmaları için getirilmişlerdir. Sadece bir kısım Orc kendilerinin gerçek tarihini bilmektedir. Orclar aslında Dreanordaki gelişmiş onurlu bir Şamanist toplumdu. Ancak Burning legion tarafından trajik bir biçimde kirletilerek Legion’un Azeroth u istilasında piyon olarak kullanıldılar. Ancak her nasılsa orclar şeytani efendilerine baş kaldırdılar ve Azeroth üzerindeki dengeleri değiştirdiler. Genç Savaş Şefi Thrall tarafından liderlik edilen Orclar güçlerini ve onurlarını geri kazandılar. Şimdi Orclar, istila için değil, hayatta kalmak ve en doğal hakları olan yaşamak hakkı için savaşmaktadırlar...

Başlangıç puanları:

STR – 26 AGI – 17 STA – 24 INT – 17 SPI – 23


Irksal özellikler

Blood Fury: 15 sn için % 25 AP artışı. Sonrasında AP 45 sn için %25 düşer
Hardiness : Stun a karşı %25 direnç
Axe Spec. : Balta (1h ve 2h ) kullanımına 5 puan bonus
Command : Petlerin (warlock – hunter) pet zararları %5 fazla.

Dİğer Bİlgiler
Başlangıç Bölgesi : Durotar
Baş şehri : Orgrimmar
Irksal Bineği : Kurt
Sınıflar : Hunter – Rogue – Shaman – Warlock – Warrior

ALINTIUDIR
Sergen B.
20 Şubat 2015 10:08
Çok Faydalı