alexa
World of Warcraft
World Of Warcraft, Warcraft 3 ' ün devamı olarak Blizzard ' ın yaptığı online olarak oynanan MMORPG oyundur. WoW olarak da bilinir. En ucuz Wow Gold satın almak veya satış yapmak için doğru yerdesiniz. WoW Battlechest cd key satin alarak oyuna baslayabilir, Warlords of Draenor ve Legion ile upgrade edebilir, Prepaid yani Game Time alarak oyunu oynamaya devam edebilirsiniz.
424
Sınıf Rehberi
İsimsiz Üye
12 Şubat 2015 23:35
Death KnightRol: Tank veya Yakın DPS

CC: Tam anlamıyla bir CC yeteneği yok fakat birçok yavaşlatma etkisine sahip yeteneği var.

Death Knightlar, oyuna WoW : WotLK eklenti paketi ile dahil oldu. Rune sistemine sahip olan Death Knight sınıfı oyundaki en efektif Damage ve Tanking yeteneği sahip sınıflardan biri. Rune kullanıldıkça kazanılan Runic Power’lar diğer yeteneklerin kullanılması için harcanır. DK oynayabilmek için 55. seviye ve üstü bir karakterinizin olması gerekir. DK’larda oyuna 55. seviyeden başlıyorlar.

*Giyebildiği Eşyalar: Cloth, Leather, Mail, Plate
*Kullanabidiği Silahlar: One-Handed Axes, One-Handed Maces, One-Handed Swords, Polearms, Two-Handed Axes, Two-Handed Maces, Two-Handed Swords

DruidRol: Tank, Yakın DPS, Uzak DPS ve Healer

CC: Sadece belirli düşman türlerinde işe yarayan ve belirli specialization ile gelen yetenekler ve ek olarak Root yeteneği

Druidler oyundaki en spesifik özelliğe sınıf. Sadece druidler, Tank, Yakın-Uzak DPS ve healer olabiliyor. Druidler güçlerinin doğadan alan,doğanın gücünü dengelemek ve korumaya çalışan bir sınıf. Druidler birçok doğa havyanına dönüşebiliyor. Örneğin tank iken bir ayıya, dps iken bir aslana ve hızlı koşması gerektiğinde ise bir çitaya dönüşebiliyor. Ayrıca Druidler, sahip oldukları Buff, debuff ve CC özellikleri ile her zaman için raidlerin aranan sınıflarından olmuşlardır.

*Giyebildiği Eşyalar: Cloth, Leather
*Kullanabildiği Silahlar: Daggers, Fist Weapons, One-Handed Maces, Polearms, Staves, Two-Handed Maces

HunterRol: Uzak DPS

CC: Çeşitli tuzak yetenekleri ve Uyutma özelliği

Hunterlar düşmanlarına uzaktan saldıran, ok veya tüfek gibi silahlar kullanan bir sınıf. Sahip olduğu bir hayvanı ile düşmanlarının korkulu rüyası. Hunterlar bir çok yeteneğe sahip ve hunter oynamayı öğrenmek o kadar da kolay değil. Sahip oldukları hayvanın da sahip olduğu bir çok yetenek ve özellikler var. Bu nedenle nasıl oynaması gerektiğini bilen bir Hunter’ı tutmak oldukça zordur. Hunterlar, sahip oldukları hayvan sayesinde görevleri daha hızlı bir şekilde tamamlayabilir ve daha hızlı level atlayabilir.

*Giyebildiği Eşyalar: Cloth, Leather, Mail
*Kullanabildiği Silahlar: Bows, Crossbows, Fist Weapons, Guns, One-Handed Axes, One-Handed Swords, Polearms, Staves, Two-Handed Axes, Two-Handed Swords

Mage

Rol: Uzak DPS

CC: Mageler için CC’nin kralları diyebiliriz. Birçok CC yetenekleri ve bunun yanında birçok yavaşlatma etkileri bulunuyor.

Mage sınıfı alışılagelmiş ” büyücü ” diye nitelendirebileceğimiz bir sınıf. Ateş, Buz ve Arcane saldırı özelliklerine sahip. Düşmanlarını hayvana çevirip bir süreliğine etkisiz hale getirebiliyor. Büyük şehirlere ışınlanabiliyor. Bütün bir alana etki edebilen ( AoE ) yetenekleri var. Oyunda (bende dahil olmak üzere ) birçok kişinin hiç sevmediği bir sınıf çünkü birçok CC yeteneği ve zor durumlardan kurtulabileceği yetenekleri bulunuyor. İyi oynayan bir mage ile 1e1 de karşılaşmak istemezsiniz.

Paladin

Rol: Tank, Yakın DPS ve Healer

CC: 1 tane talentle gelen bir tane de düşmanları korkutup ( Fear ) etkisiz hale getiren CC yeteneği var.

Paladinler adaletin bekçisi şovalyelerdir. Güçlerini ışıktan alırlar. Aynı Druidler gibi spesifiteleri yüksektir. Sahip oldukları yetenekler ile zor durumlardan rahatlıkla kurtulabiliyorlar. Bir paladin gerek buffları, gerek yetenekleri ile raidlerin her zaman aranan elemanıdır. Özellikle de tank ve healer olarak… Paladinlerde sahip oldukları savunma yetenekleri nedeniyle Mageler gibi pek sevilmeyen bir sınıftır.

*Giyebildiği Eşyalar: Cloth, Mail, Leather, Plate, Shields
*Kullanabildiği Silahlar: One-Handed Axes, One-Handed Maces, One-Handed Swords, Polearms, Two-Handed Axes, Two-Handed Maces, Two-Handed Swords

Priest

Rol: Uzak DPS, Healer

CC: Mind Control

Priestler tipik bir healer sınıfı olarak değerlendirilebilir. Fakat DPS özelliği de oldukça kuvvetlidir. Healing güçlerini ışıktan alırken DPS güçlerini gölgeden alır. Kendine ve diğer dostlarına çeşitli ışık kalkanları atarak gelen hasarları azaltabilir. Oyunun özellikle aranan sınıflarından biridir.

*Giyebildiği Eşyalar: Cloth
*Kullanabildiği Silahlar: Daggers, One-Handed Maces, Staves, Wands

Rogue

Rol: Yakın DPS

CC: Sap

Rogue, oyunun sinsi suikastçileridir. Görünmez olarak gelip düşmanlarını en beklenmedik anda avlayabilirler. Bazı yetenekleri sayesinde savaş sırasındayken de görünmez olup kaçabilirler. Roguelar bu özellikleri nedeniyle yanlarında başka bir sınıfa ihtiyaç duymadan da çok rahatlıkla oynayabilirler. Roguelar sahip oldukları yeteneklerle düşmanlarına çok hızlı bir şekilde çok yüksek hasarlar verebilirler.

*Giyebildiği Eşyalar: Cloth, Leather
*Kullanabildiği Silahlar: Bows, Crossbows, Daggers, Fist Weapons, One-Handed Axes, One-Handed Maces, One-Handed Swords

Shaman

Rol: Uzak DPS – Yakın DPS, Healer

CC: Hex

Shamanlar, ruhlar ve elementleri rehberliğinde güçlerini kullanır. Shamanlar, ateş, su, toprak ve havayı kontrol ederek bir kaos oluşmasını engeller. Yere oluşturdukları totemler ile çeşitli buff ve healing efektlerini oluşturabilirler. Horde’un Eski Warchieflerinden biri olan Thrall’da bir shamandır.

*Giyebildiği Eşyalar: Cloth, Leather, Mail, Shields
*Kullanabildiği Silahlar: Daggers, Fist Weapons, One-Handed Axes, One-Handed Maces, Staves, Two-Handed Axes, Two-Handed Maces


WarriorRol: Tank, Yakın DPS

CC: Özel bir CC yeteneği yok.

Warriorlar, geleneksel olarak, usta bir savaşcı olarak nitelendirilebilir. Oyundaki bütün silahları kullanabilen ve bütün eşyaları giyebilen bir sınıftır. Gücünü öfkesinden alır. Yaptığı veya aldığı hasarlardan öfkelenir. Eline iki tane iki elle kullanılan silah alabilen bir silah ustasıdır. Eğerki arkadaş benim elim kılıç kalkan tutsun. Ben gideyim adama pata küte dalayım derseniz tam size göre bir sınıftır.

*Giyebildiği Eşyalar; Cloth, Leather, Mail, Plate, Shields
*Kullanabildiği Silahlar: Bows, Crossbows, Daggers, Fist Weapons, Guns, One-Handed Axes, One-Handed Maces, One-Handed Swords, Polearms, Staves, Two-Handed Axes, Two-Handed Maces, Two-Handed Swords

ALINTIDIR
Sergen B.
20 Şubat 2015 10:43
Warrior Candır